Радослав Великов не успя да вземе бронзов медал

Най-лекият български борец при свободняците – Радослав Великов (55 кг) се размина с бронзовия медал, след като загуби мача за третото място с 0:2 части от японеца Шиничи Юмото.

Великов допусна първата точка в мача, но изравни, което даваше предимство именно на него в крайния резултат за първата част. В крайна сметка, швейцарският съдия Клод-Ален Путалаз взе странно решение и присъди първата част на японеца, защото Великов се е защитавал повече от разрешеното. Във втората част нещата стояха точно в обратния ред, но точка за пасивност срещу Юмото нямаше, което му донесе бронзовия медал при равни технически точки 2:2.

За да стигна до мача за бронза, българинът спечели с 2:0 (3:0, 3:0) части първия си мач от репешажите срещу египтянина Ибрахим Мохамед, а след това преодоля и Амит Кумар от Индия с 2:0 (1:0, 1:0).
По-рано през деня, Великов загуби на осминафиналите от грузинеца Хинчегашвили, който обаче стигна до финала и така издърпа нашия на репешажи.

На репешаж след загуба на 1/8-финала отиде и Кирил Терзиев (кат 74 кг.), след като победилият го иранец Садех Гоударзи стигна финал. Терзиев обаче загуби от узбекистанеца Сослан Тигиев и изобщо не стигна до схватка за бронз.