Giro d’Italia FINAL

Ryder Hesjedal (Garmin-Barracuda) individual winner in Giro d'Italia 12

Драматизмът и битката докрай бяха една от най-отличителната характеристика на тазгодишната Обиколка на Италия.
В Милано обаче се развя не италианското или испанското знаме. А Ryder Hesjedal гордо вдигна канадския флаг.

Той отне по феноменален начин титлата от Joaquim Dodriguez, след като в последния етап не само успя да навакса ценните 17″ до лидера, а му направи и пасив от 16″ в бягането по часовник.
Ryder Hesjedal владееше розовия цвят в 7., 9., 14. етапи, но често се и разделяше с нея, докато не дойде 21. етап, когато си я върна. Не на алпийските височини, а на равното и то в индивидуалното бягане по часовник, което организаторите бяха приготвили, сякаш далновидно, в края на това драматично състезание.
Соченият за лидер Michele Scarponi не можа да издържи на тежките атаки от страна на опонентите, а тежест му бяха и височините, които тази година оказаха изключително тежки. Въпреки това дръпна на четвърта позиция, запазвайки достойнство и една крачка пред своите сънародници Ivan Basso – 5. и Cunego. Последният свърши страхотна работа, покривайки гърба на Scarponi докрай. Scarponi бе крачка и пред изгрелия Domenico Pozzovivo, който показа една дорбра форма и хъс да бъде сред големите.
Канадският лист засенчи и представителите на Колумбия, известни с катераческите си умения в лицето на младата звезда на Sky – Rigoberto Uran Uran.

Final general classification
Result
1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 91:39:02
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:16
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:39
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:02:05
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:44
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:40
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:05:57
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:06:28
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:07:50
10 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:08

Maglia Azzurra – Mountains classification

Все пак италианците се зарадваха на не малката победа в класирането по точки за катерачи, където доминацията бе изцяло тяхна в краката на Matteo Rabottini (Farnese Vini – Selle Italia) с 84 т.
Второто място отново се озова в техен сънародник – Stefano Pirazzi (Colnago – CSF Inox), който събра по височините точков актив от 44 т.
Точка зад него се прокрадна испанеца Andrey Amador Bakkazakova (Movistar) – 43т., който направи паметна етапна победа в един от най-дългите етапи тази година – Stage 14 Cherasco – Cervinia 205km

Matteo Rabottini (Farnese Vini - Selle Italia) Giro d'Italia '12 Photo: FB Farnese Vini Selle Italia

Maglia Azzurra – Mountains classification
1 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 84 pts
2 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 44
3 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 43
4 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 34
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 26
6 Jan Barta (Cze) Team NetApp 24
7 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 24
8 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 24
9 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 23
10 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 21

Maglia rossa – Points classification

 

Може би е изненада, но Joaquim Rodriguez не се разделя с италианските овации само през призмата на второто място в индивидуалното класиране. Испанецът изненадващо открадна червената фланелка с една точка разлика – символ на спринтьорите от… Mark Cavendish, който вероятно ще има отново да жестикулира и сънят му няма да е от най-спокойните. Погледнато отстрани, сред заобикалящите го, тук Cavendish изглежда малко странно, но с трите си етапни победи и перипетиите, които прежива, заедно с цялостното завършване на Giro-то, си е напълно похвално.
Третото място зае Ryder Hesjedal 113 т., а малко по-надолу ще срещнете Scarponi с 81т. (4), Pozzovivo 81 т. (5)…

Joaquim Rodriguez (Katusha) Giro d'Italia '12 Photo: FB Katusha Team - Professional Cycling

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 139 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 138
3 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 113
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 81
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 80
6 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 76
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 58
8 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 58
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 53
10 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 52

Maglia Bianca classification

В класирането за най-успешно представил се млад състезател е представителят на Sky – Rigoberto Uran Uran с време 91:44:59. Той бе и един от най-често засичаните колоездачи, които камерата ни показваше в компактната група на основните претенденти за трофея.
Втори тук се нареди сънародникът на Uran – Sergio Luis Henao Montoya на 1’53.
Трети е италианецът Gianluca Brambilla (Colnago – CSF Inox) 8’23“.

Rigoberto Uran Uran (Sky) Giro d'Italia Photo: http://www.teamsky.com

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 91:44:59
2 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:53
3 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:08:23
4 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:31:20
5 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:43:48
6 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:44:52
7 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:48:28
8 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:51:27
9 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 1:35:00
10 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:42:57

Fast team classification

Ето че тук най-сетне виждаме италианската афера в пълния и блясък. Сред отборите най-силно се представиха Lampre – ISD, които не можаха все пак да помогнат на своя лидер да вдигне трофея в Милан. Въпреки това като колектив те отнесоха почетното първо място.
На второ се класира отборът на Movistar.
Третото място се полаган отличните влакови композиции от страна на Sky.

Lampre - ISD Team Giro d'Italia '12 Photo: FB Team Lampre Isd

1 Lampre – ISD 274:19:46
2 Movistar Team 0:10:53
3 Sky Procycling 0:37:07
4 Astana Pro Team 0:43:12
5 Garmin – Barracuda 0:51:52
6 Liquigas – Cannondale 0:54:09
7 Euskaltel – Euskadi 0:56:27
8 Colnago – CSF Inox 1:10:25
9 Ag2R La Mondiale 1:22:12
10 Katusha Team 1:30:51
11 Vacansoleil – DCM Pro C.Team 1:51:37
12 Androni Giocattoli – Venezuela 2:18:54
13 BMC Racing Team 2:33:50
14 Radioshack – Nissan 2:39:42
15 Lotto Belisol Team 2:49:55
16 Omega Pharma – Quickstep 3:08:39
17 Rabobank Cycling Team 4:18:50
18 FDJ – Bigmat 5:42:55
19 Farnese Vini – Selle Italia 6:54:50
20 Team Netapp 7:21:26
21 Team Saxo Bank 8:28:59
22 Orica Greenedge 10:22:40

Full classifications:

Final general classification
Result

1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 91:39:02
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:16
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:39
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:02:05
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:44
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:40
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:05:57
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:06:28
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:07:50
10 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:08
11 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:12
12 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:11:59
13 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:14:20
14 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:14:27
15 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 0:19:58
16 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:59
17 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:25:39
18 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 0:29:19
19 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:35:00
20 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:36:17
21 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:37:17
22 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:38:23
23 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:41:36
24 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:49:45
25 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:49:57
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:50:49
27 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:54:25
28 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:54:28
29 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:54:40
30 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:57:24
31 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 1:05:43
32 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:10:35
33 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 1:18:10
34 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 1:21:39
35 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:24:31
36 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1:25:04
37 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 1:26:08
38 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 1:26:42
39 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 1:33:01
40 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 1:33:36
41 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 1:34:37
42 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:34:42
43 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 1:38:40
44 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1:39:30
45 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:39:47
46 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 1:40:57
47 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:43:59
48 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:48:54
49 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:54:04
50 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:58:26
51 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:59:28
52 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 2:04:38
53 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 2:10:03
54 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 2:13:50
55 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 2:19:29
56 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 2:20:04
57 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 2:24:50
58 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2:26:42
59 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 2:27:05
60 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2:29:35
61 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 2:30:19
62 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 2:31:16
63 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank 2:33:28
64 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 2:34:10
65 Jan Barta (Cze) Team NetApp 2:34:27
66 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 2:35:48
67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:37:24
68 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2:37:43
69 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 2:39:57
70 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 2:42:39
71 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 2:45:03
72 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2:52:12
73 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 2:53:41
74 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 2:54:56
75 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:56:07
76 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 2:58:19
77 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 2:59:00
78 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 2:59:10
79 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 2:59:14
80 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 2:59:32
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 3:02:52
82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3:04:18
83 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 3:04:39
84 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 3:05:20
85 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 3:07:46
86 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 3:09:36
87 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 3:09:53
88 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 3:10:14
89 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3:10:33
90 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 3:12:37
91 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 3:13:06
92 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 3:13:09
93 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 3:14:12
94 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 3:14:30
95 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 3:18:53
96 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:19:18
97 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 3:21:50
98 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 3:23:34
99 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 3:27:24
100 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 3:27:27
101 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 3:28:23
102 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 3:28:42
103 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 3:29:12
104 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 3:30:38
105 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 3:30:41
106 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3:37:42
107 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 3:38:44
108 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 3:41:36
109 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 3:41:49
110 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 3:42:04
111 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 3:46:44
112 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 3:47:04
113 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3:47:47
114 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 3:50:27
115 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 3:59:26
116 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 3:59:51
117 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 4:00:23
118 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4:06:24
119 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 4:06:44
120 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 4:06:46
121 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 4:06:56
122 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:11:33
123 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi
124 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 4:14:08
125 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 4:14:55
126 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:15:04
127 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 4:18:08
128 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:18:59
129 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 4:19:04
130 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 4:20:01
131 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 4:20:09
132 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 4:20:11
133 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 4:21:02
134 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale 4:21:48
135 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 4:23:03
136 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 4:23:49
137 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 4:25:05
138 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 4:25:48
139 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 4:28:16
140 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 4:33:00
141 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 4:36:05
142 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 4:36:23
143 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 4:39:24
144 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 4:41:35
145 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 4:46:19
146 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 4:48:33
147 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 4:51:03
148 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 4:52:35
149 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 4:52:44
150 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 4:55:53
151 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 4:56:43
152 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 4:58:38
153 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 5:02:46
154 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 5:05:52
155 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 5:12:54
156 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 5:16:13
157 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 5:27:06

Maglia Azzurra – Mountains classification

1 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 84 pts
2 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 44
3 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 43
4 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 34
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 26
6 Jan Barta (Cze) Team NetApp 24
7 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 24
8 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 24
9 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 23
10 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 21
11 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 20
12 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 20
13 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 18
14 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 16
15 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 15
16 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 15
17 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 13
18 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 12
19 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 12
20 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 11
21 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 11
22 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 11
23 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 11
24 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 9
25 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 9
26 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 9
27 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 9
28 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 8
29 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 7
30 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 7
31 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 7
32 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 7
33 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 7
34 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 6
35 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 6
36 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 6
37 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 5
38 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 5
39 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 5
40 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 5
41 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 5
42 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 5
43 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 4
44 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 4
45 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 4
46 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
47 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 3
48 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 3
49 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 3
50 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 3
51 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 2
52 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 2
53 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2
54 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 2
55 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2
56 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
57 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
58 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 2
59 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2
60 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 2
61 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 1
62 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 1
63 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 1
64 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 1
65 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 1
66 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 1
67 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 1
68 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 1
69 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
70 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1

Maglia rossa – Points classification

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 139 pts
2 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 138
3 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 113
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 81
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 80
6 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 76
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 58
8 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 58
9 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 53
10 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 52
11 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 52
12 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 50
13 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 48
14 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 46
15 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 43
16 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 43
17 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 41
18 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 40
19 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 39
20 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 38
21 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 38
22 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 37
23 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 36
24 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 35
25 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 34
26 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 33
27 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 32
28 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 31
29 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 30
30 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 29
31 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 29
32 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 29
33 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 28
34 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 28
35 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 28
36 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 27
37 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 27
38 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 26
39 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 26
40 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 26
41 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 25
42 Jan Barta (Cze) Team NetApp 25
43 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 24
44 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 23
45 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 23
46 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 23
47 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 22
48 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 21
49 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 20
50 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 20
51 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 20
52 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 19
53 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 19
54 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 18
55 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 18
56 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 18
57 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 17
58 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 17
59 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 17
60 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 17
61 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 17
62 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 16
63 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 16
64 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 16
65 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 15
66 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 14
67 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 14
68 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 13
69 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 12
70 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 11
71 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 11
72 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 10
73 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 10
74 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 10
75 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 9
76 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 9
77 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 9
78 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 9
79 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 8
80 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 8
81 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 8
82 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 7
83 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 7
84 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 7
85 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 7
86 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 6
87 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
88 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 6
89 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 6
90 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 6
91 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 6
92 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 6
93 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 6
94 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 5
95 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 4
96 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 4
97 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 4
98 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 4
99 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 4
100 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 4
101 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
102 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
103 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3
104 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 3
105 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
106 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 3
107 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 2
108 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 2
109 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 2
110 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
111 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 2
112 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 2
113 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 1
114 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1
115 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1
116 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1
117 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 1

Maglia Bianca classification

1 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 91:44:59
2 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:53
3 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:08:23
4 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:31:20
5 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:43:48
6 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:44:52
7 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:48:28
8 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:51:27
9 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 1:35:00
10 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:42:57
11 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:52:29
12 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 2:23:38
13 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 2:28:13
14 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:31:27
15 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 2:31:46
16 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 2:48:59
17 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:50:10
18 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 2:52:22
19 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 2:59:23
20 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 3:04:17
21 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3:04:36
22 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 3:06:40
23 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 3:15:53
24 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox 3:21:30
25 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 3:22:45
26 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 3:32:47
27 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 3:36:07
28 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 3:40:47
29 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 4:08:11
30 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:09:07
31 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 4:12:11
32 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 4:13:07
33 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 4:14:04
34 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 4:14:12
35 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 4:14:14
36 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 4:15:05
37 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 4:17:52
38 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda 4:19:08
39 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 4:19:51
40 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 4:22:19
41 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 4:46:47
42 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 4:56:49
43 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 5:06:57
44 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 5:21:09

Fast team classification

1 Lampre – ISD 274:19:46
2 Movistar Team 0:10:53
3 Sky Procycling 0:37:07
4 Astana Pro Team 0:43:12
5 Garmin – Barracuda 0:51:52
6 Liquigas – Cannondale 0:54:09
7 Euskaltel – Euskadi 0:56:27
8 Colnago – CSF Inox 1:10:25
9 Ag2R La Mondiale 1:22:12
10 Katusha Team 1:30:51
11 Vacansoleil – DCM Pro C.Team 1:51:37
12 Androni Giocattoli – Venezuela 2:18:54
13 BMC Racing Team 2:33:50
14 Radioshack – Nissan 2:39:42
15 Lotto Belisol Team 2:49:55
16 Omega Pharma – Quickstep 3:08:39
17 Rabobank Cycling Team 4:18:50
18 FDJ – Bigmat 5:42:55
19 Farnese Vini – Selle Italia 6:54:50
20 Team Netapp 7:21:26
21 Team Saxo Bank 8:28:59
22 Orica Greenedge 10:22:40

Super team classification

1 Garmin – Barracuda 363  pts
2 Sky Procycling 345
3 Katusha Team 301
4 Colnago – CSF Inox 253
5 Omega Pharma – Quickstep 244
6 Movistar Team 239
7 Radioshack – Nissan 234
8 Liquigas – Cannondale 221
9 Orica Greenedge 212
10 FDJ – Bigmat 197
11 Lampre – ISD 187
12 BMC Racing Team 185
13 Androni Giocattoli – Venezuela 185
14 Vacansoleil – DCM Pro C.Team 184
15 Astana Pro Team 174
16 Team Netapp 173
17 Ag2R La Mondiale 171
18 Team Saxo Bank 121
19 Euskaltel – Euskadi 117
20 Farnese Vini – Selle Italia 117
21 Rabobank Cycling Team 116
22 Lotto Belisol Team 71

 

Информация и превод: Cycling Junkies facebook

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.