Волейболистите ни с четвърта победа срещу Северна Македония (ВИДЕО)

Мъжкият национален отбор по волейбол на България постигна четвърта победа в контролните срещи със Северна Македония.

В зала „Христо Ботев“ българите се наложиха с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 25:20) над македонците в последната проверка преди началото на европейските квалификации в Израел между 12 и 17 януари.

Селекционерът Силвано Пранди пусна в игра стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Тодор Скримов, Николай Къртев, Алекс Грозданов и Владислав Иванов-либеро. Като резерви на полето влязоха Александър Николов, Димитър Димитров и Стефан Чавдаров.

Най-резултатен за успеха стана младият Аспарух Аспарухов с 19 точки. С 10 точки се отличи Александър Николов, като срещата продължи 93 минути.

За гостите от Северна Македония със 17 точки завърши Никола Георгиев, а Александар Ляфтов добави още 10 точки.