Антон Синапов с най-добър резултат на 20 км за Световната купа

Антон Синапов записа най-доброто класиране в кариерата си за Световната купа в индивидуален старт на 20 км.

В Поклюка (Словения) биатлонистът зае 19-то място, след като допусна само една грешка в четирите си стрелби. Това е третото най-върхово постижение за Синапов, който има постигнати още 11-та и 16-та позиция за Световната купа, но на спринт.

Победата спечели доминаторът през последните сезони Мартен Фуркад. Французинът бе безгрешен в стрелбата и изпревари с 4 секунди Йоханес Кюн (Германия). Трети се нареди Симон Едер от Австрия, който остана на 19,7 сек. от първото място.

Норвежката звезда Йоханес Бьо допусна три грешки в стрелбата и зае седмо място.

От другите българи – Красимир Анев е 49-ти (3 пропуска), Владимир Илиев е 79-ти (6), а Димитър Герджиков се нареди 103-ти (6). Общо 109 биатлонисти завършиха състезанието.