Христос Маринов четвърти на Световната купа във Варна

Снимка: БТА

Христос Маринов се класира на четвърто място на халки на Световната купа по спортна гимнастика пред над 500 зрители в зала „Конгресна“ в Двореца на културата и спорта във Варна.

Маринов изигра отлично съчетанието си във финала и получи оценка от 14.200, но в сериозната конкуренция на олимпийски, световни и европейски медалисти остана извън местата на подиума.

Българинът се нареди непосредствено след европейския шампион Игор Радивилов (Украйна) с 14.700, европейския първенец за юноши на халки Винсент Хьок (Австрия) с 14.600 и Али Захран (Египет) с 14.500.

Утре (неделя) ще се проведат и останалите финали при мъжете и жените. България ще има двама представители. Димитър Димитров на прескок и Памела Георгиева на греда.

Началният час на финалите е 13:00, а входът за зрители в Двореца на културата и спорта във Варна е свободен.