Бауке Молема спечели 15. етап от Обиколката на Франция

Tour de France 2017

St. 15 Laissac-Severac ‘Eglise – Le Puy-en-Velay 189.5 km

Bauke Mollema
Photo: Getty

Bauke Mollema спечели своята първа победа в Обиколката на Франция със солова езда до Le-Puy-en-Valey.

Той атакува от групата на бегълците – наброяваща 28 състезатели, по спускането към финала в оставщите 29 км. В преследване се спуснаха Diego Ulissi (UAE Team Emirates) и Tony Gallopin (Lotto-Soudal), които пристигнаха на финала на 19″ закъснение.

За тима на Sky и лидера Chris Froome етапът беше инфарктен. Мощна атака от стрна на тима на AG2R La Mondiale малко преди главната височина за деня на 40 км. от финала, впрегна силите на Sky. Проблем с предната гума на Michal Kwiatkowski принуди Froome да забави темпото и допълнително вдигна адреналина. AG2R продължиха да нбатискат здраво а Froome, Mikel Nieve и Sergio Henao успяха да ги догонят на самия връх с помощ от Mikel Landa.

Въпреки атаката от Simon Yates след това, а после и от Dan Martin, Froome запазва лидерстовто си на 18″ пред Fabio Aru (Astana). Romain Bardet (AG2R) е трети на 23″. Силната езда на Martin го качи на 5. място.
Nairo Quintana не е във форма и загуби  още време по височината.

1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4:41:47
2 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:19
3 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
4 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
5 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:00:23
6 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:01:00
7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:04
8 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
9 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
10 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
11 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
12 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
13 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
14 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 0:01:12
15 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team
16 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:05:04
17 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 0:05:07
18 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:05:14
19 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
20 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
21 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:05:40
22 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:06:11
23 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
24 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
25 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
26 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 0:06:20
27 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 0:06:25
28 Christopher Froome (GBr) Team Sky
29 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
30 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
31 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
32 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
33 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
34 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
35 Mikel Landa (Spa) Team Sky
36 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo
37 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:06:32
38 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:10
39 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
40 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
41 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott 0:09:12
42 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 0:09:17
43 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
44 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:10:19
45 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
46 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
47 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
48 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
49 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
50 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
51 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
52 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:11:40
53 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
54 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott
55 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
56 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
57 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
58 Sergio Henao (Col) Team Sky
59 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
60 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
61 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:18:00
62 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
63 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
64 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
65 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
66 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
67 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
68 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
69 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert
70 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
71 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert
72 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
73 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
74 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
75 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
76 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
77 Rudy Molard (Fra) FDJ
78 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
79 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
80 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
81 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
82 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
83 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
84 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
85 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
86 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
87 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
88 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
89 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
90 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
91 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
92 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
93 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
94 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:20:39
95 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
96 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
97 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
98 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo – Oscaro
99 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
100 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
101 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 0:23:36
102 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
103 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
104 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert
105 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida
106 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
107 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert
109 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
110 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
111 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
112 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott
113 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
114 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
115 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
116 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
117 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
118 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 0:26:32
119 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
120 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert
121 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
122 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
123 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
124 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
126 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
127 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors
128 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
129 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
130 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
131 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
132 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
133 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
134 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
135 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
136 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
137 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert
138 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
139 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
140 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
141 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe
142 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
143 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
144 Christian Knees (Ger) Team Sky
145 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
146 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida
147 Luke Rowe (GBr) Team Sky
148 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
149 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
150 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
151 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
152 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
153 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
154 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
155 Davide Cimolai (Ita) FDJ
156 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
157 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
158 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
159 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
160 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
161 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
162 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
163 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
164 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
165 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
166 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
167 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
168 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
169 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky
170 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
171 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
172 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
173 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:26:45
174 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert
175 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 0:38:36
Points
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 30  pts
2 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 25
3 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 22
4 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 19
5 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 17
6 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 15
7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 13
8 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 11
9 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 9
10 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 7
11 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 6
12 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 5
13 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 4
14 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 3
15 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team 2
Intermediate sprint – Saint-Alban-Sur-Limagnole, km. 96
# Rider Name (Country) Team Result
1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 20  pts
2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 17
3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 15
4 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 13
5 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 11
6 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 10
7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 9
8 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 8
9 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 7
10 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 6
11 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 5
12 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 4
13 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 3
14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 2
15 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 1
Mountain 1 – (Cat. 2), Montée de Naves d’Aubrac, km. 28.5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 10  pts
2 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 8
3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 6
4 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 4
5 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 2
6 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 1
Mountain 2 – (Cat. 3), Côte de Vieurals, km. 43.5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 2  pts
2 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 1
Mountain 3 – (Cat. 1), Col de Peyra Taillade, km. 158.0
# Rider Name (Country) Team Result
1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 10  pts
2 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 8
3 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 6
4 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 4
5 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 2
6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 1
Mountain 4 (Cat. 4), Côte de Saint-Vidal, km. 176.5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 1
Most combative
# Rider Name (Country) Team
1 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
Young riders
# Rider Name (Country) Team Result
1 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 4:42:51
2 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
3 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 0:05:21
4 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
5 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:06
6 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
7 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 0:08:13
8 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 0:09:15
9 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:10:36
10 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:16:56
11 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro
12 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
13 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
14 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
15 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
16 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:22:32
17 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
18 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
19 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:25:28
20 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
21 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
22 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
23 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
24 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
25 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
26 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
27 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
28 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:25:41
29 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 0:37:32
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 BMC Racing Team 14:08:37
2 Lotto Soudal 0:04:18
3 Team Sunweb 0:08:22
4 AG2R La Mondiale 0:10:38
5 UAE Team Emirates 0:12:38
6 Katusha-Alpecin 0:13:25
7 Team Fortuneo – Oscaro 0:13:29
8 Direct Energie 0:14:39
9 Trek-Segafredo 0:14:49
10 Team Sky 0:19:53
11 Cofidis, Solutions Credits 0:21:02
12 Cannondale-Drapac 0:22:45
13 Orica-Scott 0:24:01
14 Team LottoNl-Jumbo 0:24:07
15 Movistar Team 0:29:02
16 Astana Pro Team 0:31:28
17 Bahrain-Merida 0:32:35
18 FDJ 0:39:24
19 Wanty – Groupe Gobert 0:44:24
20 Quick-Step Floors 0:44:31
21 Dimension Data 0:47:56
22 Bora-Hansgrohe 0:50:26
General classification after stage 15
# Rider Name (Country) Team Result
1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 64:40:21
2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:18
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:23
4 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 0:00:29
5 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 0:01:12
6 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:01:17
7 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 0:02:02
8 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:05:09
9 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 0:05:37
10 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:06:05
11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:06:16
12 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:06:39
13 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 0:08:48
14 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:41
15 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:14:52
16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:54
17 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:19:37
18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:22:17
19 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 0:27:08
20 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:27:28
21 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:30:10
22 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:31:13
23 Sergio Henao (Col) Team Sky 0:31:56
24 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:34:50
25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:39:19
26 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott 0:40:45
27 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 0:43:46
28 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:49:22
29 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 0:54:12
30 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:55:24
31 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:57:45
32 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 0:58:00
33 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 1:02:14
34 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 1:02:36
35 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1:03:56
36 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:07:05
37 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 1:09:22
38 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 1:09:38
39 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 1:13:45
40 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida 1:13:49
41 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 1:15:21
42 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 1:16:04
43 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:16:08
44 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 1:17:36
45 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 1:18:02
46 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1:19:37
47 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:20:23
48 Rudy Molard (Fra) FDJ 1:22:40
49 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1:23:03
50 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 1:23:25
51 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 1:24:56
52 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 1:25:38
53 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:25:48
54 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott 1:27:25
55 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:28:15
56 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 1:28:51
57 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 1:33:59
58 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 1:34:18
59 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors 1:35:12
60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:36:03
61 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:37:01
62 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 1:37:32
63 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 1:38:32
64 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott 1:38:59
65 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 1:39:20
66 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 1:39:46
67 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 1:42:05
68 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 1:42:14
69 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott 1:42:24
70 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo – Oscaro 1:42:49
71 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 1:43:09
72 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 1:43:30
73 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:44:16
74 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 1:44:22
75 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 1:46:07
76 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 1:46:29
77 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 1:47:25
78 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac 1:47:30
79 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 1:48:28
80 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:49:45
81 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 1:50:11
82 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:52:46
83 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 1:52:52
84 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 1:53:23
85 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 1:53:31
86 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 1:53:57
87 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:54:18
88 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1:56:36
89 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 1:57:13
90 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 1:57:21
91 Damien Howson (Aus) Orica-Scott 1:57:36
92 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:58:39
93 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 2:00:31
94 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 2:01:15
95 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 2:01:35
96 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 2:02:15
97 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 2:02:55
98 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 2:02:56
99 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:02:59
100 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:03:44
101 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 2:05:53
102 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 2:05:55
103 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 2:09:05
104 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 2:09:27
105 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 2:09:39
106 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 2:10:09
107 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 2:11:24
108 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 2:11:50
109 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 2:12:42
110 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 2:13:02
111 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:17:26
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 2:17:42
113 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 2:18:38
114 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida 2:20:27
115 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 2:20:33
116 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 2:20:47
117 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:20:50
118 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 2:20:57
119 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:21:27
120 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2:21:33
121 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 2:21:57
122 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 2:21:59
123 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 2:22:08
124 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 2:23:42
125 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 2:24:19
126 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 2:26:21
127 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 2:26:24
128 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 2:26:45
129 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 2:27:08
130 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 2:27:17
131 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 2:28:39
132 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 2:30:45
133 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 2:30:54
134 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:31:40
135 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:32:10
136 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors 2:32:37
137 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 2:32:56
138 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 2:34:10
139 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 2:34:20
140 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 2:34:54
141 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 2:35:37
142 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 2:37:21
143 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 2:37:31
144 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 2:38:13
145 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 2:38:52
146 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 2:38:53
147 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:39:50
148 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:41:24
149 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 2:41:25
150 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 2:42:57
151 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott 2:43:06
152 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 2:44:15
153 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 2:44:29
154 Christian Knees (Ger) Team Sky 2:49:31
155 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 2:50:37
156 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 2:51:31
157 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 2:52:53
158 Davide Cimolai (Ita) FDJ 2:53:52
159 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 2:54:46
160 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:55:27
161 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 2:55:40
162 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 2:56:58
163 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:57:14
164 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 2:57:34
165 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida 2:58:05
166 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 2:58:59
167 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 3:00:11
168 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 3:01:30
169 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 3:02:02
170 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 3:02:09
171 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 3:04:56
172 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 3:06:38
173 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:08:54
174 Luke Rowe (GBr) Team Sky 3:16:00
175 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 3:24:19
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Marcel Kittel (Ger) Quick-Step Floors 373  pts
2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 294
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 187
4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin 158
5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 128
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 115
7 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 94
8 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 89
9 Christopher Froome (GBr) Team Sky 86
10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 78
11 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits 78
12 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 76
13 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 69
14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 66
15 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 65
16 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 62
17 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 58
18 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 57
19 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 57
20 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 57
21 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 54
22 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 50
23 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 48
24 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 47
25 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 46
26 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 44
27 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 44
28 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 43
29 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 42
30 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 42
31 Mikel Landa (Spa) Team Sky 39
32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 38
33 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 37
34 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 35
35 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 34
36 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 33
37 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 29
38 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 29
39 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 28
40 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 28
41 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 28
42 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 26
43 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 26
44 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 26
45 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 25
46 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 25
47 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 25
48 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 23
49 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 23
50 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 22
51 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 22
52 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 22
53 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 21
54 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 21
55 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 20
56 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 20
57 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 20
58 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 19
59 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 19
60 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 19
61 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 19
62 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 18
63 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott 17
64 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 17
65 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 17
66 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 17
67 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 17
68 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 17
69 Davide Cimolai (Ita) FDJ 17
70 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 15
71 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 15
72 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 15
73 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 15
74 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 15
75 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 14
76 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 13
77 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 13
78 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 13
79 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 13
80 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 13
81 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 12
82 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 11
83 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 11
84 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 10
85 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 10
86 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 10
87 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 9
88 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 9
89 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 9
90 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 8
91 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 8
92 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 8
93 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida 8
94 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 7
95 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 7
96 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 6
97 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
98 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 6
99 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 6
100 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida 6
101 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 6
102 Christian Knees (Ger) Team Sky 6
103 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 5
104 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 5
105 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 5
106 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team 4
107 Rudy Molard (Fra) FDJ 4
108 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 4
109 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 3
110 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 3
111 Sergio Henao (Col) Team Sky 3
112 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 3
113 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 3
114 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott 2
115 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 2
116 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 2
117 Luke Rowe (GBr) Team Sky 2
118 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb 116  pts
2 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 38
3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 36
4 Mikel Landa (Spa) Team Sky 33
5 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 28
6 Christopher Froome (GBr) Team Sky 25
7 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 23
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 22
9 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo 22
10 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 20
11 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 19
12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 18
13 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 18
14 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 16
15 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 16
16 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 15
17 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 15
18 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 14
19 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 11
20 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 10
21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 10
22 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 10
23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 8
24 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 8
25 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 7
26 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 7
27 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 6
28 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 6
29 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 6
30 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 6
31 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 4
32 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 4
33 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 4
34 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 4
35 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 3
36 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 2
37 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 2
38 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 2
39 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 2
40 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 2
41 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 2
42 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 2
43 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 2
44 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 2
45 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1
46 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1
47 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1
48 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 1
49 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 1
50 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 1
51 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 1
52 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1
53 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1
54 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1
Young riders classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 64:42:23
2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:03:07
3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:39
4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:17:35
5 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:25:26
6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:28:08
7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:53:22
8 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 1:37:18
9 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 1:42:20
10 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 1:48:09
11 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 1:51:55
12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:52:16
13 Damien Howson (Aus) Orica-Scott 1:55:34
14 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 1:59:13
15 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 2:00:13
16 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Oscaro 2:11:00
17 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:18:48
18 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 2:20:06
19 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 2:21:40
20 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 2:28:43
21 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 2:32:18
22 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 2:32:52
23 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 2:35:19
24 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:37:48
25 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 2:40:55
26 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:53:25
27 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 2:54:56
28 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:55:12
29 Daniel Mclay (GBr) Team Fortuneo – Oscaro 3:22:17
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Sky 194:10:44
2 AG2R La Mondiale 0:09:52
3 Trek-Segafredo 1:01:18
4 BMC Racing Team 1:10:50
5 Movistar Team 1:11:40
6 Cannondale-Drapac 1:30:21
7 Astana Pro Team 1:40:24
8 Orica-Scott 1:40:50
9 Team Fortuneo – Oscaro 1:46:54
10 Lotto Soudal 2:01:17
11 Team LottoNl-Jumbo 2:13:42
12 UAE Team Emirates 2:27:13
13 Team Sunweb 2:30:09
14 Direct Energie 2:40:50
15 Wanty – Groupe Gobert 2:43:13
16 Quick-Step Floors 2:52:15
17 Cofidis, Solutions Credits 2:52:20
18 Bora-Hansgrohe 3:18:21
19 Katusha-Alpecin 3:46:36
20 Bahrain-Merida 3:53:59
21 Dimension Data 4:03:07
22 FDJ 4:14:04

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.