Десислава Стоянова с рекордно класиране и точки за Световната купа по биатлон

desi_stoqnova_biatlonБългарката Десислава Стоянова записа най-доброто си класиране за Световната купа по биатлон, след като завърши на 27-а позиция в спринта на 7,5 км във френския зимен център Анси. Благодарение на безпогрешната си стрелба и бързо ски-бягане тя спечели 14 точки за генералното класиране и утре ще участва в преследването.

Там мястото си заслужи и Емилия Йорданова, която допусна един пропуск в стрелбата си и финишира на 57 -о място с 2.05.5 минути пасив от победителката Селина Гаспарин.

Швейцарката не допусна грешка в стрелбата и заслужено спечели спринта с време 20.51.4 минути. На 8.3 секунди след нея остана финландката Кайза Макарайнен, като направи един пропуск. Трета завърши Валя Семеренко от Украйна също с една грешка и изоставане от 11.5 секунди.

Третата българка в спринта Дафинка Коева направи три грешки на огневия рубеж и пресече финалната линия на 87-а позиция.

Следващата седмица ще стане ясно името на представителката на зимната олимпиада в Сочи (Русия) догодина.

Автор: Стоян Димитров