Giro d’Italia 2012: Позовиво изригна

Stage 8 Sulmona – Lago Laceno 229km

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago - CSF Inox Photo: Giro d'Italia facebook

Помните ли Доменико Позовиво?

Още в ранната пролет младият италианец даде заявка за своите възможности, когато първо спечели етап 3 в Обиколката на Трентино, а след това никой не можа да му отнеме и крайната победа.
Този път обаче летвата е още по-високо.
Позовиво изригна днес – 8. етап в Обиколката на Италия на Кол Моллела. 7 км. преди края италианецът атакува от основната група и бързо натрупа преднина от около 30 секунди. Последвалият го Бенат Интхаусти (Movistar) успя някак да скъси разлика на финала на 23″. Трети, пет секунди по-късно, финишира позагубилият се Хоаким Родригез (Katusha), на когото се опъна Томас Де Гендт (Vacansoleil-DCM), останал четвърти.
Носителят на розовата фланелка Райдер Хеседал финишира почти наравно с групата на Родригез и запази лидерството.
Благодарение на финалния си напън Родригез измести от втората позиция вчерашния етапен победител Паоло Тиралонго (Astana). В момента състезателят на Katusha е на 9″ от лидера;
Тиралонго (Astana) е на 15″, а съотборникът му Роман Кройцигер е четвърти на 35″. Иван Басо (Liquigas-Cannondale) е по петите му на 40″. След него са Дамиано Карузо (iquigas-Cannondale) (45″) и Дарио Каталдо (Omega Pharma-Quickstep) (46″).
Франк Шлек (RadioShack-Nissan) се издигна до деветото място с 48″ пасив.
Надеждата на Италия и соченият за фаворит в Обиколката – Микеле Скарпони (Lampre – ISD) се изкачи четири позиции нагоре и се позиционира на 12 място.

***
Do you recall Domenico Pozzovivo?
Early in the spring the young Italian demonstrated his abilities when initially won the third stage of Giro del Trentino, and later gave chance to no one to snatch the final victory from his grasp.
This time it’s The Giro.
Pozzovivo erupted today – 8th stage of Giro d’Italia at Colle Molella. With seven kilometer to go the Italian jump from the field and swiftly built up a lead of 30 seconds. Beñat Intxausti (Movistar) was quick to follow and cut the gap to 23 seconds at the finnish line. Third came, 5 seconds later, Joaùim Rodriguez (Katusha) with Thomas De Gendt (Vacansoleil-DCM) breathing down his neck.
Ryder Hesjedal, the leader jersey, managed somehow to finnish with the Rodriguez’ group and kept the pink for one more day.
The final effort from the Katusha rider payed back and he took the second place in general classification from Paolo Tiralongo (Astana). Now Rodriguez is 9 seconds behind the overall leader. Paolo Tiralongo (Astana) at 15 seconds, his teammate Roman Kreuziger is fourth at 35″ with Ivan Basso (Liquigas-Cannondale) in pursue at 40 seconds. Damiano Caruso (Liquigas-Cannondale) and Dario Cataldo (Omega Pharma-Quickstep) are the ones to follow at 45″ and 46″ seconds from the leader.
Frank Schleck (RadioShack-Nissan) move up to the ninth place with 48 seconds delay.
The hope of Italy, and one of the main contenders – Michele Scarponi (Lampre – ISD) jump across four positions and he’s now 12th in the overall standings.

Full Results
1 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 6:06:05
2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:00:23
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:27
4 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
5 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
6 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
7 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox
8 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp
9 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
10 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
11 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda
12 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
14 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
15 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
17 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team
18 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan
19 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
20 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team

General classification after stage 8
1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 32:23:25
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:09
3 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:15
4 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 0:00:35
5 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:40
7 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:45
8 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:00:46
9 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:00:48
10 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:52
11 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:53
12 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:00:54
13 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:55
14 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:10
15 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:01:14
16 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:16
17 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:01:18
18 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team 0:01:20
19 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda 0:01:23
20 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
21 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:01:28
22 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:30
23 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:01:43
24 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:01:44
25 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:01:47
26 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:54
27 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:01
28 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:02:03
29 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:02:15
30 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:02:24
31 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:26
32 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
33 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:38
34 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli 0:02:39
35 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:02:41
36 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox
37 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 0:02:42
38 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:50
39 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:52
40 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
41 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:17
42 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:18
43 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:03:23
44 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 0:03:24
45 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank 0:03:27
46 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:39
47 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:03:55
48 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:10
49 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 0:04:44
50 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:54
51 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:43
52 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:05:44
53 Jan Barta (Cze) Team NetApp 0:06:18
54 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:06:35
55 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
56 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:07:46
57 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:09:00
58 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:10:02
59 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:10:29
60 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:12:31

Информация: Cycling Junkies facebook

Photo: cyclingnews.com

This article has 1 Comment

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.