Григор Димитров се класира с лекота за четвъртфинал на „Мастърс“ турнира в Париж

Снимка: Chengdu Open

Григор Димитров се класира на четвъртфиналите в „Мастърс“ турнира в Париж. Българският тенисист постигна експресна победа над Александър Бублик – 6:2, 6:2.

Срещата между Димитров и 33-тия в световната ранглиста продължи само 66 минути.

Това беше шести мач между Димитров и Бублик, като двамата са с по три победи. Българинът беше загубил последния им мач, който беше по-рано през годината в Марсилия.

За Димитров това е второ класиране на четвъртфинал в парижката зала „Берси“. През 2019 г. той игра полуфинал в турнира, когато загуби от Новак Джокович.

През 2023 г. Димитров достига до втори четвъртфинал в турнирите от категория „Мастърс“. Той игра полуфинал в Шанхай през октомври. За място на полуфиналите в Париж българинът ще играе срещу №11 в света Хуберт Хуркач от Полша или №21 Франсиско Серундоло от Аржентина.

За разлика от двубоя с Даниил Медведев преди ден, този път Димитров не беше толкова убедителен в сервиса си. Голяма роля обаче изиграха грешките на Бублик. Той направи 13 непредизвикани грешки срещу само пет за българина.

Димитров игра двубоя с превръзка на лявото бедро. След срещата представящият Казахстан Бублик го попита какво е състоянието му, а българинът заяви, че е усетил болки в коляното. В следващия кръг Димитров ще срещне победителя от мача между Франсиско Серундоло (Аржентина) и поляка Хуберт Хуркач (11-и поставен).

„Саша е страхотен на сервис, особено във важните моменти, но аз съумях да остана в мача. Успях и да разчитам сервиса му. Не знаеш в какъв ден ще го завариш, но в крайна сметка аз бях доста солиден в целия мач“, каза Димитров след срещата.

„Аз съм от тенисистите, които искат да усетят ритъма, да видят как се чувстват на корта. Не гледам толкова статистиката и не исках да си вкарвам напрежение.“

Първият сет продължи по-малко от 30 минути. Димитров бързо поведе с 3:0, но Бублик успя да върне пробива, с който изоставаше, след което намали и до 2:3. Димитров обаче бързо реагира и записа още три поредни гейма, с което сложи край на сета.

Във втората част Бублик изглеждаше по-уверен и взе първите си две подавания. Той поведе с 2:1, след което дойде серия на Димитров от пет поредни гейма. Българинът отново не допускаше грешки и беше много сигурен, което изнерви съперника му и дори го принуди да счупи ракета.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *