Кристиян Василев ще гребе в полуфинал на европейското в Словения

Кристиян Василев

Българинът Кристиян Василев се класира за полуфиналите в дисциплината скиф по време на европейското първенство по гребане в Блед, Словения.

Бронзовият ни медалист от последния шампионат на Стария континент спечели третата репешажна серия, след като спря хронометрите на 6:55.67 минути.

Василев изпревари в спора за първото място сърбина Николай Пименов, а трети остана олимпийският вицешампион от Токио 2020 Шетил Борх от Норвегия.

За съжаление, представителите ни на двойка скул Емил Нейков и Борис Йотов не успяха да намеря място в полуфиналите, оставайки едва на 6-о място в своята серия от репешажите с време 6:33.41 минути.

По този начин българите ще гребат за участие на финалите „C“ или „D“, които ще разпределят местата след 13-о.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.