Григор Димитров се класира за третия кръг в Австралия

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българинът победи в три сета – 6:3, 6:2, 6:0 №68 в световната ранглиста Ласло Джере от Сърбия. Срещата продължи 94 минути.

Така Димитров постигна втора поредна убедителна победа без да загуби сет. На старта Григор елиминира със 7:6(3), 7:5, 6:3 Аслан Карацев от Русия.

В третия кръг Димитров ще играе срещу деветкратния шампион Новак Джокович (Сърбия) или Енцо Куако (Франция).

Българинът проби още във втория гейм на мача срещу Джере. При 5:3 Димитров изпусна един сетбол при сервис на Джере, но след това затвори сета на собствен сервис.

Втората част започна с пробив на Григор още в първия гейм. Димитров направи нов брейк за 4:1, а при 5:2 пропусна три сетбола при сервис на Джере. След това Григор спечели сервис гейма си за да поведе с 2:0 сета.

Българинът продължи да доминира и в третата част. Димитров не остави никакви шансове на Джере и го победи с 6:0! В третия сет Григор загуби само четири точки.