Александър Везенков с нов „дабъл-дабъл“ в Евролигата

Снимка: Олимпиакос

Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, претърпя поражение от Макаби Тел Авив с 84:90 (20:22, 25:21, 24:20, 15:27) като гост в Израел в среща от деветия кръг на Евролигата.

Загубата бе трета за гръцкия тим от девет изиграни мача и дойде след две поредни победи. Макаби прекъсна серията си от три поражения и продължава с актив 5-4.

Българският национал Александър Везенков оформи дабъл-дабъл в двубоя, завършвайки със 17 точки, 10 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 32 минути на терена.

След оспорвано първо полувреме, гостите от Олимпиакос имаха преднина от 45:43 на почивката. Те дръпнаха с 11 точки три минути преди края на третата четвърт при 61:50, а преди финалния период резултатът бе 69:63 в полза на гръцкия гранд. Със серия от 10:2 в първите четири минути на четвъртата част баскетболистите на Макаби Тел Авив обърнаха до 73:71 в своя полза и до края удържаха водачеството.

Янулис Ларендзакис бе най-резултатен за Олимпиакос в Тел Авив с 21 точки, а 15 добави Костас Слукас.

За победителите от Макаби Уейд Болдуин реализира 22 точки, 3 борби и 2 асистенции.

Само след 48 часа за Везенков и съотборниците му предстои нов мач. На 24 ноември те ще посрещнат германския АЛБА Берлин в Гърция в двубой от десетия кръг на Евролигата.