Везенков изведе „Олимпиакос“ до финал за Суперкупата на Гърция

Александър Везенков Снимка: Еuroleague

Олимпиакос победи Промитеа с 93:65 точки в полуфинален мач за Суперкупата на Гърция. Българският баскетболен национал Александър Везенков бе най-резултатен на паркета с 19 точки, 5 борби и 2 асистенции за 21:51 минути игра.

Възпитаниците на Макис Ятрас успяха да се противопоставят на Сашо Везенков и компания само през първата. част. Именно тогава бяха най-резултатни отбелязвайки 19 точки. Баскетболистите от Пирея изградиха двуцифрен аванс още преди почивката при резултат 38:27.

След паузата играчите на Георгиос Барцокас продължиха да трупат преднина, за да се поздравят с успеха заслужено.

В другия полуфинал, игран по-рано, Панатинайкос се наложи над Колосос Родос със 72:67. Олимпиакос и и Панатинайкос излизат в спор за отличието в неделя, 2 октомври от 21:00 часа, а преди това, от 17:00 часа Промитеа и Колосос Родос ще играят за третото място.