Волейболистките ни тръгват за световното след две победи над Южна Корея

Националният отбор на България по волейбол за жени отново показа безкомпромисност срещу Южна Корея и завърши с успех в контролите преди Мондиал 2022.

„Лъвиците“ се наложиха над съперника с 3:0 (25:15, 25:23, 25:19) във втората приятелска среща между двата тима в зала „Христо Ботев“. С това момичетата на Лоренцо Мичели се поздравиха с втори успех, след като в първия ден надиграха корейките със същия резултат.

Контролите бяха последни проверки преди отпътуването за световното първенство в Полша и Нидерландия.

Тимът ни буквално прегази съперника в първата част. Нашите стартираха със със 7:4 в своя полза. Това увеличи увереността и повиши настроението. Блокадата ни бе сериозно препятствие, атаката бе на ниво. Авансът бе увеличен на 19:10. Това сломи корейките, те започнаха да грешат и България спечели гейма с голяма разлика.

Бързият успех доведе до спад на оборотите, което позволи на корейките да се разиграят. Вторият гейм тръгна равностойно. След 9:9 „лъвиците“ взеха аванс от две точки 11:9. Те поддържаха този превес, като в края увеличиха преднината (24:21). Две последвали грешки позволиха на съперника да се доближи до точка 23:24. В решителните моменти обаче „лъвиците“ показаха класата си и затвориха гейма за 2:0.

В третата част Лоренцо Мичели продължи с промените в състава, но българският тим запази своята стабилност. Нашите отново стартираха с аванс от четири точки (7:4). Корейките направиха последен опит да ни затруднят, но стигнаха само до равенството 10:10. Оттам насетне България показа превъзходството си. Подеде със 17:10 и спечели мача в три гейма.

Бяха изиграни и два допълнителни гейма, в които Лоренцо Мичели даде възможност на останалите състезателки за изява. В четвъртата част България се наложи с 25:23. Петият гейм бе спечелен от корейките с 15:12.

Стартов състав на България: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Атанайсийевич, Мария Йорданова, Нася Димитрова, Мира Тодорова, Мария Пашкулева – либеро (Мирослава Паскова, Мария Кривошийска, Петя Баракова, Ради Маринова).