
Селекционерът на българския национален отбор по волейбол за мъже до 20 години Мартин Стоев даде интервю за сайта на волейболната федерация след втория пореден успех на неговите момчета на Балканиадата в Тирана, Албания.
„Лъвчетата“ надиграха категорично връстниците си от Сърбия, а след двубоя Стоев заяви, че е било важно за тима да срещне сериозен противник преди Евроволей 2022, което започва следващата седмица.
„Сърбия е отбор, който е доста добре физически сложен. Имат високи момчета. Отбелязали са напредък в последните две години. Но ние играхме доста добре. Водехме през цялото време и не им оставихме възможности в този мач. Имахме нужда да срещнем сериозен отбор преди Европейското първенство. Балканиадата, както и двете контроли с Франция в Италия, са краят на нашата подготовка преди Евроволей 2022“, заяви Мартин Стоев.
Тази вечер от 21.00 часа българско време пък „лъвчетата“ излизат във втория полуфинал на Балканиадата, в който техен съперник ще бъде Албания.