Волейболните национали срещу Чехия в полуфинал на младежкия олимпийски фестивал

Снимкa: FIVB

Националният отбор на България волейбол за младежи под 20 години излиза срещу Чехия в полуфиналите на европейския младежки олимпийски фестивал в Словакия. До този развой се стигна, след като чехите надиграха Полша в последната си среща от група В на надпреварата и заеха лидерското място.

Воденият от Мартин Стоев тим пък завърши втори в група А, с 5 точки (2 победи, 1 загуба).

Двубоите за място на финала ще се изиграят в петък. Мачът на „лъвчетата“ в Чехия е от 20:00 ч. б.в.

Лидерът в нашия поток Италия, който записа пълен актив от 9 точки (3 победи) ще срещне втория от група В Турция, който надигра категорично Белгия.

Поляците слязоха на трета позиция, като ще се борят за местата от пето до осмо. Съперник в полуфиналите за разпределение на позициите във втората четворка ще бъде Словакия, който приключи четвърти в другата група.

Вторият полуфинал за 5-8 място ще бъде между Белгия (четвърти в група В) и третия в нашата група Германия. Срещите ще се изиграят на 29 юли.