Три победи за Никола Цолов на пистата „Спа“

Никола Цолов завърши втори пореден перфектен уикенд в автомобилната Формула 4 Испания, след като спечели и последното трето състезание на „Спа-Франкоршан“. Така той добави към актива си нови 25 точки, придружени и от една бонус за най-добра обиколка на легендарното белгийско трасе.

Българинът спечели три пъти и на „Рикардо Тормо“ в третия кръг.

Цолов се изправи за трети път в пряк дуел за първото място срещу съотборника си Хю Бартър (Австралия, Кампос Рейсинг), който отново бе агресивен, но отново не успя да изпревари българина. Така Цолов вече има осем поредни победи във Формула 4 Испания.

През уикенда българският пилот на Кампос Рейсинг спечели 71 точки и не успя да вземе само една за най-добра обиколка във второто състезание. Той има сбор от 236 точки, а новият му подгласник Бартър е със 118.