
Старши треньорът на националния отбор на България по баскетбол за мъже Росен Барчовски обяви групата от 14 баскетболисти, които ще се подготвят на лагер в Самоков за оставащите мачове от първия етап на квалификациите за Световното първенство през 2023 година в Индонезия, Япония и Филипините.
Лагерът ще започне на 19 юни, а на 26 юни представителният състав ще изиграе контрола с тима на Сърбия в Ниш.
В оставащите срещи от група F на световните квалификации България ще приеме Литва на 1 юли в Самоков, а на 4 юли гостува на Босна и Херцеговина в Сараево. Срещи тези противници националите имат загуба при гостуването си в Литва с 69:89 и поражение от Босна и Херцеговина в Ботевград със 75:85.
Съставите на Литва и Босна и Херцеговина заемат първите две места във временното класиране с актив, съответно 4 победи от 4 мача, и 2 успеха и 2 загуби. България заема третата позиция към момента с една победа и 3 поражения, колкото има и тимът на Чехия, който е четвърти. Баскетболистите, водени от селекционера Росен Барчовски, победиха именно чехите като домакини със 79:70, а при гостуването отстъпиха с 80:83.
Състав на българския национален отбор за мъже:
Позиция 5 Емил Стоилов Естудиантес, Испания
Димитър Димитров Балкан
Андрей Иванов Черноморец
Позиция 4
Александър Везенков Олимпиакос, Гърция
Александър Янев Берое
Йордан Минчев Левски
Позиция 3
Чавдар Костов Левски
Иван Алипиев
Константин Костадинов Палмер, Испания
Позиция 2
Павлин Иванов Рилски спортист
Станимир Маринов Балкан
Васил Бачев Академик Пловдив
Позиция 1
Дий Бост Галатасарай, Турция
Деян Карамфилов Рилски спортист