Григор Димитров отпадна в третия кръг на „Ролан Гарос“

Снимка: Ройтерс

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“. Българинът отстъпи с 3:6, 1:6, 2:6 от №15 в схемата Диего Шварцман от Аржентина. Срещата продължи 2 часа и 17 минути.

Димитров започна лошо срещата и изостана с 0:3. Гришо успя да намали на 2:3, но допусна още един пробив и загуби първата част с 3:6. Във втория сет Димитров загуби пет поредни гейма от 1:1 до 1:5. Третият сет започна добре за Димитров.

Той поведе с 2:0, а след това пропусна и четири шанса да дръпне с 3:0 при собственото си подаване. Това сякаш обезкуражи българина, Шварцман взе 13 поредни разигравания и обърна до 4:2 гейма, а до края Димитров нямаше отговор.

Българинът допусна цели 59 непредизвикани грешки срещу 20 на съперника, което се оказа решаващо.

По този начин Григор няма да има шанс за среща със световния номер 1 Новак Джокович, който ще се изправи срещу Шварцман в следващия кръг, ако преди това победи 195-ия Алиаж Бедене.