„Академик“ започна успешно в Балканската лига по баскетбол

„Академик“ Снимка: БФБаскетбол

Миналогодишният финалист в Балканската лига по баскетбол Академик (Пловдив) стартира с победа новия сезон в турнира. Пловдивчани надиграха като гост косовския Сигал (Прищина) с 94:85. Това беше и първи успех за пловдивчани през новия сезон.

Лошо започна първата четвърт за пловдивчани, в която домакините спечелиха с 31:19. Във втората четвърт обаче Академик беше категоричен и я спечели след 27:17 и така на полувремето авансът на домакините беше само две точки – 48:46.

Академик направи много силна и трета четвърт, която спечели с 27:18. Последната четвърт завърши при 21:19 за пловдивчани и така те спечелиха двубоя след 94:85.

Страхотен мач изигра Томислав Минков, който стана топ реализатор с 26 точки, 15 добави капитанът Васил Бачев, а с 14 се отчетоха Николай Николов и Неманя Бешович.

Дейшон Бърк стана най-резултатен за домакините с 26 точки.

В четвъртък е следващият мач на Академик в Балканската лига – гостуване на Ибър в Черна гора.

Същевременно баскетболистите на Балкан претърпяха тежка загуба при гостуването си в Израел на Апоел Галил Елион с 45:56 в дебютния си мач от Балканската лига. За ботевградчани това бе завръщане в регионалната надпревара след 7 години отсъствие.

Дерик Маркс завърши с 12 точки за Балкан, но вкара едва 6 от 16-те си опита при стрелбата. Той добави 6 борби и 3 асистенции. С по 8 точки пък се отчетоха Крис Минков и Алихан Демир, а Трейвин Тибодо вкара 6 точки и овладя 10 борби.