“Хебър“ загуби първата си среща в Шампионска лига

Снимка: CEV

Волейболистите на „Хебър“ (Пазарджик) загубиха от испанския „Гуагуас“ (Лас Палмас) с 0:3 (21:25, 22:25, 21:25) в първия мач между двата тима от квалификационната фаза в Шампионската лига, който се игра в „Спортен комплекс Лас Палмас“.

Реваншът е на 14 октомври в зала „Васил Левски“. Пазарджиклии ще трябва да търсят задължителна победа у дома с 3:0 или 3:1, за да може да докарат развоя до Златен гейм, успехът в който ще им позволи да продължи напред в турнира.

Старши-треньорът на тима Камило Плачи не можа да води тима в този двубой поради здравословен проблем. Играчите на „Хебър“ бяха под ръководството на първия помощник-треньор Бланко Коста Мартин Естебан и другия помощник-треньор Дани Милушев.

В стартовия състав на „Хебър“ започнаха Иван Станев, Брадли Гънтър, Пламен Шекедржиев, Якопопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев, Тодор Салпаров – либеро, а като резерви влязоха Тодор Алексиев и Георги Георгиев.

Първите два гейма вървяха равностойно до средата, след което испанците се откъсваха в резултата. Предимството им бе в по-добрата успеваемост в атака и доста по-малко непредизвикани грешки. В първата част, при 13:13 тимът на „Гуагуас“ реализира пет поредни точки и поведе с 18:13. Преднината бе комфортна и бе запазена докрай. Във втората част сценарият се разви по идентичен начин и „Гуагоас“ поведе с 2:0 гейма.

Треньорското ръководство потърси промяна чрез смени, като в игра влязоха опитният Тодор Алексиев, а като разпределител Георги Георгиев, но за съжаление и това не повлия положително.

В третата част имаше повече отпор от страна на „Хебър“, но до спечелване на гейм не се стигна. Домакините парираха всички опити за противодействие и затвориха мача с крайното 3:0.

Най-голям актив за „Хебър“ записа Брадли Гънтър – 18 точки, от които 3 аса. Пламен Шекерджиев приключи с 6 точки, Виктор Йосифов добави 5 точки (1 ас, 2 блокади). За съперника Йосвани Ернандес бе над всички с 20 точки (2 аса), Борха Руис се отчете с 12 точки (1 ас, 1 блокада).