България спечели историческа точка срещу Италия

Футболистите на България взеха историческа точка срещу действащия европейски шампион Италия (1:1) при гостуването си във Флоренция в мач от световните квалификации.

Атанас Илиев бе точен за тима ни в 39-ата минута и така бе сложен край на 40-годишна прокоба. За последно националният ни отбор вкара гол като гост на „адзурите“ на 23 септември 1981 година, когато губим с  2:3. Точката е първа в официален мач за „трикольорите” срещу Италия като гост.

Федерико Киеза даде аванс на „скуадра адзура“ още в 16-ата минута.

Италианците агресивно търсиха втория си гол в мача, но защитата на България и вратаря Георги Георгиев играха отлично и така „лъвовете“ на Ясен Петров успяха да вземат точка от европейския шампион във Флоренция.

Националният ни тим вече има две точки в група С, което му отрежда четвъртото място. Италианците продължават да са лидери с 10. Швейцария има шест, а Северна Ирландия 4.

Литва няма спечелена точка, а „лъвовете“ посрещат именно този тим в неделя от 19:00ч. на Националния стадион.