Воложанина на финал на топка в Минск

Татяна Воложанина се класира за финала на топка на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Минск (Беларус).

Другата представителка на България в надпреварата е Стилияна Николова. Днес индивидуалните гимнастички играха с обръч и топка, а утре ще представят композициите си с бухалки и лента, след което ще станат ясни медалистките в многобоя.

Воложанина и Николова днес се представиха отлично, изпълниха си трудностите с тяло и уред, играха смело и вдъхновено. Воложанина е със седма оценка от 24.300 точки и се класира за финала, а Николова е първа резерва с 24.100.

На обръч Воложанина беше оценена с 22.200, а Николова с 21.950 точки, като двете не намериха място на финала.

Във временното класиране за многобоя води представителката на домакините Алина Харнаско.