Трима българи атакуват четвъртфиналите на европейското по бокс

Снимка: БФБ

Трима наши боксьори ще излязат днес на ринга в Розето, в опит да се класират за 1/4-финалите на Европейското първенство за мъже и жени до 22 години. Програмата на турнира включва един български мач в следобедната сесия и още два във вечерната.

Пръв на ринга ще се качи Венсан Киркоров. Той ще боксира срещу поставения под №1 в схемата при 69-килограмовите – Мохамед Харис от Англия. Мачът им е пети на ринг Б и се очаква да започне около 17:00 часа. При победа Венсан ще се класира за четвъртфиналите, където ще срещне в понеделник Марио Тудор (Румъния) или Киърън Малой (Ирландия).

Вечерната сесия на ринг А от 20:00 часа ще бъде открита със срещата на Ясен Радев. Многократният ни медалист от европейски първенства при младежите ще боксира в категория до 52 килограма. Той ще се изправи срещу Жоан Валдес (Испания). Победа ще му даде възможност да боксира в понеделник на четвъртфинал с Патрик Капай (Италия) или Джанис Салоцких (Беларус).

Около 30 минути след него на ринга ще излезе и Кристиян Николов (81 кг). Неговият мач е трети в програмата на ринг Б. Българският национал ще атакува 1/4-финал срещу Градус Краус от Нидерландия. Ако преодолее този съперник, Кристиян ще срещне в понеделник Алексей Алфирау (Беларус) или Конър Тъдсбрай (Англия) за място на полуфиналите.