Втора победа за волейболистите ни в Лигата на нациите

Снимка: fivb.com

Националният отбор на България по волейбол постигна втора победа в тазгодишното издание от Лигата на нациите. „Лъвовете“ победиха с 3:2 гейма (25:18, 18:25, 25:17, 25:22, 15:13) Нидерландия в изключително оспорван мач. Сред титулярния състав отново не попaднаха големите ни звезди Цветан Соколов и Мартин Атанасов, които са контузени.

След като нашите спечелиха първия гейм, допуснаха пълен обрат в резултата. Силвано Пранди пусна в игра Денис Карягин в третата част. Талантливият посрещач, който от следващия сезон ще играе за Монца, поведе родната атака и отигра ключови точки. Карягин завърши мача като топреализатор за България с 15 точки.

Звездата на Нидерландия Нири Абдел-Азиз изигра изключителен мач, реализирайки 29 точки. Именно той бе най-голямата опасност за защитата ни не само с мощната си атака, но и със силния си сервис.

След постигнатия успех България е на 14-ото място с 2 победи, 7 загуби и актив от 7 точки. Зад нас са единствено селекциите на Нидерландия и Австралия. За родните национали предстои три дни почивка, а след това мачове срещу Аржентина, Сърбия и Русия съответно във вторник, сряда и четвъртък следващата седмица.