Четвърта поредна победа за България в Златната лига

Женският национален отбор на България по волейбол записа четвърта поредна чиста победа в Златната лига. „Лъвиците“ победиха категорично Украйна с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:12) в зала „Колодрума“ в Пловдив и завършиха на първо място в поток Б без нито един загубен гейм.

Класата на българския тим си каза думата и докато първите две части от мача бяха равностойно, в третата нашите дадоха едва 12 точки на своя противник.

За България предстои участие във финалната фаза на турнира, на която сме домакин през уикенда 19-20 юни. Решаващите сблъсъци ще се изиграят в залата в Русе.

Топреализатор за България бе Мирослава Паскова, докато Христина Вучкова прибави 11 точки. Зa украинките Карина Денисова се отчете с 14.