Велика победа за ЦСКА над „Рома“ в Лига Европа

ЦСКА записа впечатляваща домакинска победа с 3:1 над „Рома“ в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. Тиаго откри резултата още в 5-ата минута. Томазо Миланезе изравни в 22-ата минута. В 34-ата минута Али Соу отново изведе червените напред, а в 55-ата таранът реализира отново.

ЦСКА пък спечели за първи път срещу „Рома“ в шестия си мач срещу този съперник в историята. Досега „червените“ имаха четири поражения и едно реми срещу този противник.

Досега ЦСКА нямаше r вкаран гол в групата, но сега отбеляза три. „Червените“ зъвършват с пет спечелени точки, които носят на клуба престиж, но и 950 000 евро като бонуси от УЕФА.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на италианската легенда Паоло Роси. Българският тим бе много агресивен още от първата минута.

Срещата започна мълниеносно за ЦСКА. В 5-ата минута „армейците“ успяха да победят след като Йомов центрира, Сантаре без умисъл направи асистенция към Тиаго, който без да се бави насочи топката за 1:0 за „червените“. Това бе и първи гол за „армейците“ в групите на Лига Европа.

Последва равностойна игра. В 22-ата минута „Рома“ изравни. Майорал напредна вдясно и центрира към наказателното поле, където Миланезе бе изпуснат от „червените“ и съвсем непокрит направи резултата 1:1. Това бе и дебютно попадение за 18-годишния играч на гостите в неговия трети мач с екипа на италианнския гранд.

Малко по-късно играчите на Бруно Акрапович пропуснаха златен шанс след като Тиаго засече пас в дълбочина и напредна с топката, изкачайки сам срещу вратаря, но авторът на първото попадение на домакините, не успя да вкара ново и стреля покрай вратата.

ЦСКА все пак стигна до нов гол в 35-ата минута. Али Соу получи подаване от Жеферсон, проби добре между двама и с майсторски удар се разписа за 2:1. При такъв резултат завърши и първото попадение.

В 55-ата минута, Федерико Фацио подцени положение като тръгна да връща към Бур, без да прецени, че Али Соу е в непосредствена близост и за нападателя на „червените“ остана лесното – да насочи топката за 3:1.