Адриан Андреев се класира за четвъртфинал в Анталия

Снимка: БФТ

Адриан Андреев постигна впечатляваща победа и се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Нашето момче победи в изключително драматичен мач с 4:6, 7:5, 7:6 (4) номер 2 в схемата Иван Неделко от Русия. Неделко е номер 20 в ранглистата на ITF и номер 413 в ранглисата на ATP. През миналата година той се изкачи до номер 235 в ранглистата на ATP.

Срещата продължи 3 часа и 36 минути и премина през много обрати. В третия решителен сет Адриан имаше преднина от 5:2, но загуби следващите четири гейма.

При 5:2 Андреев пропусна един мачбол. При 5:6 Адриан успя да върне пробива и да стигне до тайбрек. В него родната тенис надежда поведе с 6:4 точки и затвори мача със 7:4.

В първия кръг Андреев разгроми с 6:2, 6:3 Дан Алехандру Томеску от Румъния.

За място на полуфиналите Андреев ще играе срещу Матиас Зукас от Аржентина.