„Марица“ завърши трети в групата си в Шампионската лига

Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) изигра силен двубой в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига за този сезон.

Българският шампион загуби от германския Алианц МТФ (Щутгарт) с 1:3 (24:26, 19:25, 25:22, 22:25). Двубоят се проведе пред около 3000 зрители в зала Колодрума в Пловдив.

Топреализатор на двубоя стана Кристъл Ривърс с 29 точки. За Марица най-резултатна стана Таня Петкова с 14 точки, следвана от Мирослава Паскова с 13 и Алекзандра Холстън с 11.

В другия мач от Група А световният и европейски клубен шампион ВакъфБанк (Истанбул) победи като домакин френския шампион Безие (Безие) с 3:0 (25:10, 25:18, 25:16).

Групата спечели ВакъфБанк с пълен актив от 18 точки и само един загубен гейм. Втори остана Алианц МТФ с 12 точки, който също продължава към четвъртфиналите. Марица завърши на третото място с 3 точки и с по-добри показатели от четвъртия Безие, който също остана с 3 точки.

В петък Марица гостува на Перун (Варна) в двубой от 13-ия кръг в НВЛ. Срещата е на 1 март, от 16:00 ч. в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

По-малко от 24 часа след това двата отбора ще играят и в четвъртфинален реванш от турнира Купа България, мачът е на 2 март, от 12:00 б.в.

В първата среща носителките на трофея се наложиха с 3:0 (25:11, 25:5, 25:7) в Пловдив.