България с 24 състезатели на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес

insport olympic

България ще бъде представена от 24 състезатели в 14 вида спорт на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (6-18 октомври).

Делегацията ще бъде водена от председателя на БОК Стефка Костадинова. В състава е и Белчо Горанов, генерален секретар на БОК.

Наши състезатели ще преследват отличия в следните видове спорт: спортна акробатика, бадминтон, бокс, борба, вдигане на тежести, джудо, спортно катерене, фехтовка, художествена гимнастика, спортна стрелба, плуване, лека атлетика, модерен петобой и тенис.

Състав на българските спортисти:

Спортна акробатика
Мариела Костадинова смесена двойка
Панайот Димитров смесена двойка

Бадминтон
Мария Делчева индивидуално

Бокс
Горяна Стоева кат. 51кг

Борба
Едмонд Назарян кл. стил кат. 45кг

Джудо
Алекса Георгиева кат. до 44кг

Спортно катерене
Петър Иванов

Художествена гимнастика
Татяна Воложанина индивидуално

Спортна стрелба
Кирил Антонов Киров пистолет
Пламен Емилов Емилов пушка

Вдигане тежести
Галя Шатова кат. 63 кг
Христо Христов кат. +85 кг

Модерен петобой
Христо Панайотов индивидуално
Зорница Стоилова индивидуално

Плуване
Йордан Янчев 200,400, 800м свободен стил
Тихомир Тодоров 50, 100, 200м бътерфлай
Диана Петкова 50, 100м св..стил; 50м бруст
Василики Кадоглу 800м свободен стил

Лека атлетика
Александра Начева троен скок
Валентин Андреев хвърляне на чук
Яна Копчева тласкане на гюлле
Веселин Живков 200м

Фехтовка
Йоана Илиева сабя

Тенис
Адриан Андреев сингъл

Длъжностни лица 16 треньори:
Гергана Денева треньор Сп.а акробатика
Слънчезар Цанков треньор Бадминтон
Петър Лесов треньор Бокс
Станислав Борисов треньор Борба
Емил Дамянов треньор Джудо
Белла Каратанчева треньор Худ. гимнастика
Васил Киров треньор Спортно катерене
Румяна Апостолова треньор Спортна стрелба
Живко Николов треньор Вдигане тежести
Владимир Кузманов треньор Модерен петобой
Ботко Трендафилов треньор Плуване
Стойко Цонов треньор Лека атлетика
Андриан Андреев треньор Лека атлетика хвърляния
Христо Стоянов треньор Лека атлетика бягане
Ивайло Трайков треньор Тенис
Ивайло Воденов треньор Фехтовка

Ръководство на делегацията:
Стефка Костадинова председател на БОК, ръководител на делегацията
Белчо Горанов генерален секретар, зам. ръководител на делегацията
Камелия Игнатова шеф на мисия

Оперативно управление:
Д-р Стефан Стругаров главен лекар
Християн Янков протокол и транспорт
Лилия Пандурова администрация
Ивана Динева образователна програма

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.