Григор Димитров с бърза победа в Барселона

Григор Димитров започна с победа участието си на турнира от сериите АТП 500 в Барселона.

Българският тенисист надделя убедително над французина Жил Симон 6:2, 6:1 само за час и 22 минути.

Световният №5 показа добра форма и за първи път победи съперника си на червени кортове. До този момент Димитров нямаше дори спечелен сет срещу френския ветеран на клей кортове. Победата е трета поредна за българина срещу Симон и общо четвърта в девет изиграни мача.

На осминафиналите Григор, поставен под №2 в основната схема, ще срещне Малек Джазири (Тунис), който вчера победи Ернесто Ескобедо (САЩ) с 6:4, 6:3.

34-годишният Джазири е 88-и в света в момента, но през миналия сезон достигна до рекордното в кариерата си 47-о място. Двамата имат един мач помежду си на твърди кортове по-рано през сезона в Дубай, където тунизиецът триумфира с 4:6, 7:5, 6:4.