„Нефтохимик“ на победа от нова титла в Суперлигата

Шампионът „Нефтохимик“  е само на една победа от защитата на титлата си в мъжкия волейболен шампионат на България.

Във втория мач от финалната серия бургазлии победиха гостуващия ЦСКА с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21) и поведоха с 2-0 успеха в серията. Играе се до три победи, а третата среща е на 25 април в София.

Двата отбора изиграха равностоен мач. В първия гейм „червените“ имаха преднина от 22:18, но допуснаха обрат и домакините спечелиха с 25:23.

През втората част се игра точка за точка, но при 24:23 за гостите при атака на Нефтохимик топката излезе в аут и така „армейците“ изравниха.

В следващите две части домакините бяха по-концентрирани във важните моменти и взеха геймовете съответно с 25:19 и 25:21, а с това и победата пред пълните трибуни на зала „Младост“ в Бургас.

Най-полезен за Нефтохимик отново бе Валентин Братоев с 27 точки (4 блока, 68% ефективност в атака, 55% позитивно и 29% перфектно посрещане). Много силно включване направи и влезлият като резерва Петър Христов, който добави 16 точки (1 блок, 2 аса и 68% ефективност в атака) за успеха.

За ЦСКА Венцислав Георгиев реализира 19 точки (3 блока и 44% ефективност в атака), а Христо Цветанов завърши с 13 точки (4 блока и 56% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.