Бронз за Красимир Анев в спринта на европейското по биатлон

Красимир Анев

Красимир Анев спечели бронзов медал в спринта на 10 км на Европейското по биатлон в италианския зимен център Риднаун-Вал Ридана.

Българинът бе безгрешен в стрелбата и финишира на 24,5 секунди зад победителя Андрей Расторгуевс. Латвиецът допусна една грешка на рубежа, но изпревари Андрей Логинов от Русия с 5,5 секунди.

Това е седмо отличие от европейски първенства в кариерата на Анев. Преди година българинът спечели сребро в индивидуалното и бронз в спринта.

В четвъртък 30-годишният ни състезател се размина с 4,3 секунди от медал на 20 км.

Владимир Илиев се класира на 31-о място в спринта след две грешки в стрелбата. Антон Синапов остана 55-ти с три наказателни обиколки и на 2:81.0 минути зад победителя.

Димитър Герджиков зае 62-о място с 3 грешки. Михаил Клечеров се класира 70-и с два пропуска. Димитър Парталов направи чиста стрелба, но завърши на 88-а позиция. В спринта стартираха 140 биатлонисти.

В събота е преследването, в което ще стартират Красимир Анев, Владимир Илиев и Антон Синапов.