
Кадетките Калина Христова и Ивет Илиева спечелиха сребърни медали в отборното първенство по тенис на маса във Върнячка баня (Сърбия). Надпреварата е от календара на световната федерация (ITTF ).
В групавата фаза българките бяха с тимовете на Босна и Херцеговина и Сърбия „Б“ тим, като нашите момичета спечелиха и двете срещи с 3:0 гейма.
На полуфинал Христова и Илиева надделяха категорично над сборен отбор на Румъния и Сърбия също с 3:0.
В спора за златните медали българките загубиха от силния тим на Сърбия 1:3 гейма.
„Влязохме като фаворити в мача за първото място, след като преди 6 месеца ги победихме на Балканското първенство, където триумфирахме със златото. Бяхме поставени под №1 в основната схема на турнира, но отборът на Сърбия игра на много високо ниво и във важните моменти не успяхме да ги надиграем. Въпреки това, класирането на Калина и Ивет е много голям успех за българския тенис на маса“, заяви националният треньор Стоян Поппетров за INSPORT.BG.
Утре състезанието в Сърбия продължава с надпреварата на лично, а Христова и Илиева ще играят на четвъртфинал при двойките.
За основната схема на сингъл се класираха още Мирослава Андронова, Иван Радкев и Мартин Петров.
Най-младият ни участник Димитър Стефанов (12 г.) също се представи много силно, като вчера записа първа победа на състезание от такава категория. За него това е втори турнир от такъв ранг.
Автор: INSPORT.BG

Follow