България спечели златен медал още в първия ден на световното първенство по самбо в Санкт Петербург. Марко Косев стана първи за четвърти път в категория до 57 килограма в бойното самбо. След двугодишно отсъствие той се завърна триумфално и постигна четири категорични победи, докато спечели златото.
„Дойдох за тази титла и си я взех. Това беше моето място – първото“, коментира Косев непосредствено след успеха.
България спечели днес още два медала – сребърен на Мартин Иванов в категория до 68 кг спортно самбо и бронзов медал на дебютантката Гергана Вацова в категория до 60 кг. Без медали в първия ден на шампионата останаха Галя Иванов, Румен Димитров и Иван Стоянов.

Follow