Хоаким Родригез покори 19-ти етап във Вуелтата

La Vuelta ’13

Stage 19 S Vicente Barquera – Oviedo Alto Naranco 181 km

Joaquim Rodriguez (Katusha) Photo: REUTERS/Miguel Vidal
Joaquim Rodriguez (Katusha)
Photo: REUTERS/Miguel Vidal

След силна атака в последния километър испанецът Joaquim Rodriguez (Katusha) спечели 19. етап. Последваха го Diego Ullisi (Lampre-Merida), Dani Moreno (Katusha) и Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi), които финишираха 11″ след Rodriguez. Chris Horner (RadioShack Leopard) натисна здраво педалите малко преди финала, за да стопи крехката разлика с Nibali, финиширайки на пето място.

Christopher Horner (RadioShack Leopard) облече червената фланелка. Сега Vincenzo Nibali (Astana) изостава на 3″. Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar е трети на 1’6″. Етапният победител „Purito“ заема 4. място на 1’57“.

Американецът натисна здраво педалите малко преди финала, за да стопи крехката разлика с Nibali.

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 4:16:13
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:11
3 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha
4 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
5 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 0:00:14
6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
7 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:00:16
8 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:00:20
9 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
10 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:00:23
11 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:25
12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:33
13 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:00:41
14 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
16 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:45
17 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:51
18 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard
19 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
20 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:01:02
21 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:01:05
22 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
23 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
24 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:01:29
25 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step
26 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
27 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
28 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:01:42
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:57
31 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
32 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team
33 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
34 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
35 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:02:25
36 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural
37 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
38 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:02:37
39 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
40 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:02:41
41 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 0:02:49
42 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 0:03:06
43 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:03:18
44 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:26
45 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:44
46 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:03:50
47 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:04:00
48 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:19
49 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:05:28
50 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:29
51 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff
52 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
53 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
54 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:05:42
55 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
56 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano
57 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step
58 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 0:06:17
59 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:19
60 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:06:24
61 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:06:50
62 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:07:06
63 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
64 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 0:09:31
65 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
66 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
67 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura
68 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
69 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
71 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
72 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
73 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
74 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
75 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
76 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
77 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
78 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp
79 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
80 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:11:48
81 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 0:12:29
82 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
83 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
85 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura
86 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
87 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
88 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:12:52
89 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:14:13
90 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
91 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:14:43
92 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:15:32
93 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
94 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:16:46
95 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:16:50
96 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
97 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:16:55
98 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
99 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
100 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural
101 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 0:16:57
102 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard
103 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
104 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:17:57
105 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
106 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:18:00
107 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha
108 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
109 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
110 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
111 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
112 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
113 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
114 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
116 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
117 Cédric Pineau (Fra) FDJ
118 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
119 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
121 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol
122 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
123 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
124 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
125 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
126 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
127 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
128 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
129 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
130 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
131 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
132 Vladimir Gusev (Rus) Katusha
133 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
134 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
135 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:18:32
136 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha
137 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:19:18
138 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 0:21:09
139 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 0:21:10
140 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
141 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
142 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
143 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
144 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:21:13
145 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
146 Luca Paolini (Ita) Katusha
DNF Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
DNF Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
Sprint 1 – Villaviciosa, km. 103
Result
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 4  pts
2 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 2
3 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural 1
Sprint 2 – El Padrún, km. 160
Result
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 4  pts
2 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 2
3 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 1
Points
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 25  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 20
3 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 16
4 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
5 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 12
6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 10
7 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 9
8 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 8
9 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 7
10 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 6
11 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 5
12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 4
13 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 3
14 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
Mountain 1 – Alto de San Emiliano (Cat. 3) km. 148
Result
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 3  pts
2 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 2
3 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1
Mountain 2 – Alto de la Manzaneda (Cat. 3) km. 169
Result
1 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 3  pts
2 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
3 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1
Mountain 3 – Oviedo. Alto del Naranco (Cat. 2) km. 181
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 5  pts
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 3
3 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 1
Most combative
Result
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
Teams
Result
1 Euskaltel-Euskadi 12:50:22
2 Team Netapp – Endura 0:00:44
3 Movistar Team 0:01:09
4 Lampre-Merida 0:01:25
5 Astana Pro Team 0:01:39
6 Team Saxo – Tinkoff 0:01:51
7 Radioshack Leopard 0:01:59
8 Caja Rural – Seguros RGA 0:03:58
9 FDJ 0:04:09
10 AG2R La Mondiale 0:06:24
11 Cofidis, Solutions Credits 0:07:12
12 Omega Pharma – Quick-Step 0:07:25
13 Sky Procycling 0:10:13
14 Team Argos-Shimano 0:12:10
15 BMC Racing Team 0:12:29
16 Katusha 0:14:00
17 Belkin Pro Cycling Team 0:21:03
18 Cannondale Pro Cycling 0:22:15
19 Garmin Sharp 0:28:54
20 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:31:07
21 Lotto Belisol 0:35:19
22 Orica Greenedge 0:39:46
General classification after stage 19
Result
1 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 77:56:05
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:03
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:06
4 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:01:57
5 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:03:49
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:06:00
7 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 0:06:38
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:07:02
9 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:07:45
10 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:11:05
11 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:11:18
12 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:12:13
13 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:12:53
14 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural 0:15:55
15 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 0:18:52
16 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:20:11
17 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:21:33
18 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:24:29
19 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:25:06
20 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:26:00
21 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:28:46
22 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:29:30
23 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:33:29
24 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team NetApp-Endura 0:38:13
25 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 0:42:13
26 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:43:10
27 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:45:30
28 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:49:05
29 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:57:29
30 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:58:19
31 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 1:04:59
32 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 1:13:09
33 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:14:52
34 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:16:10
35 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 1:16:23
36 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff 1:17:51
37 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 1:22:42
38 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 1:22:43
39 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 1:24:35
40 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:27:16
41 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:29:29
42 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:30:40
43 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 1:30:54
44 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:33:45
45 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 1:35:01
46 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 1:37:43
47 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:40:07
48 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:40:15
49 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 1:41:00
50 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:41:55
51 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:42:57
52 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 1:48:38
53 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:51:00
54 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 1:52:19
55 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 1:53:24
56 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 1:53:34
57 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:53:44
58 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:54:18
59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:55:04
60 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 1:55:51
61 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:55:58
62 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:59:34
63 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard 2:03:29
64 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 2:08:11
65 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 2:11:23
66 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2:12:57
67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 2:13:43
68 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 2:18:32
69 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp-Endura 2:18:49
70 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 2:19:40
71 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 2:20:01
72 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 2:21:20
73 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard 2:24:01
74 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2:25:20
75 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:25:53
76 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha 2:27:34
77 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 2:28:18
78 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:29:00
79 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
80 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team 2:30:09
81 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 2:32:04
82 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 2:33:40
83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 2:35:00
84 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 2:35:39
85 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 2:36:40
86 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard 2:37:30
87 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:38:58
88 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:41:00
89 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 2:43:34
90 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 2:44:36
91 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 2:44:54
92 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:45:11
93 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp 2:46:35
94 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:46:40
95 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 2:56:30
96 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 2:58:10
97 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
98 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 2:58:30
99 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 2:58:53
100 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 2:59:04
101 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 3:00:07
102 Cédric Pineau (Fra) FDJ 3:01:18
103 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:02:37
104 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 3:07:10
105 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 3:08:17
106 Luca Paolini (Ita) Katusha 3:10:15
107 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 3:13:05
108 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:13:10
109 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 3:13:47
110 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 3:15:39
111 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 3:18:42
112 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 3:20:31
113 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 3:21:50
114 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp 3:22:32
115 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 3:31:44
116 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 3:32:37
117 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff 3:34:12
118 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 3:38:11
119 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 3:41:58
120 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 3:42:48
121 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:43:18
122 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano 3:44:12
123 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 3:46:40
124 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 3:46:48
125 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 3:48:02
126 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 3:49:25
127 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 3:50:03
128 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:50:04
129 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 3:51:14
130 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 3:52:25
131 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 3:52:35
132 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha 3:52:53
133 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:54:10
134 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 3:55:11
135 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 3:57:02
136 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 3:57:37
137 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 3:58:32
138 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 3:58:54
139 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling 4:03:11
140 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 4:03:31
141 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 4:03:55
142 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits 4:04:54
143 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano 4:08:04
144 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 4:20:31
145 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida 4:22:02
146 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 4:22:24
Points classification
Result
1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 136  pts
2 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 122
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 117
4 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 116
5 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 106
6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 97
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 80
8 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 75
9 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 72
10 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 65
11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 63
12 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 61
13 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 55
14 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 53
15 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 52
16 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step 51
17 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 48
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 45
19 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 45
20 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp 44
21 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 37
22 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 36
23 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 35
24 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 34
25 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 33
26 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 29
27 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 28
28 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 28
29 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff 26
30 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 24
31 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 24
32 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 23
33 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 23
34 Luca Paolini (Ita) Katusha 23
35 Anthony Roux (Fra) FDJ 20
36 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 20
37 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 20
38 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 19
39 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team 19
40 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 18
41 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 18
42 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 17
43 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 16
44 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 15
45 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano 15
46 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 14
47 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 14
48 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 14
49 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 14
50 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 13
51 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 13
52 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 13
53 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 12
54 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 12
55 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 10
56 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural 10
57 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling 10
58 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 10
59 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 8
60 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura 8
61 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 7
62 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
63 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
64 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 7
65 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 7
66 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 6
67 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6
68 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 6
69 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 6
70 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 6
71 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura 6
72 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 5
73 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 5
74 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 4
75 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard 4
76 Cédric Pineau (Fra) FDJ 4
77 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 4
78 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 4
79 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 4
80 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge 4
81 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 3
82 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida 3
83 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 2
84 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2
85 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
86 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano 2
87 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2
88 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 2
89 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team 1
90 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 1
91 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 1
92 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp 1
93 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 1
94 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 1
Mountains classification
Result
1 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 38  pts
2 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 30
3 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 22
4 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 22
5 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 20
6 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 19
7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 19
8 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 17
9 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 17
10 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 16
11 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 16
12 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 15
13 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 14
14 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 13
15 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 13
16 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 12
17 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 10
18 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 10
19 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 9
20 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 9
21 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 9
22 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 8
23 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 8
24 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 7
25 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 7
26 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits 6
27 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 6
28 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 5
29 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 4
30 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 3
31 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3
32 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 2
33 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2
34 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 2
35 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 2
36 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
37 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 2
38 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2
39 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 2
40 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 2
41 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
42 Cédric Pineau (Fra) FDJ 1
43 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 1
44 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 1
Combination classification
Result
1 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard 9  pts
2 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 13
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 15
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 22
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 24
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 29
7 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 33
8 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura 35
9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 41
10 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural 57
11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 58
12 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 61
13 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 61
14 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 63
15 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 65
16 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 67
17 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 69
18 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 73
19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 81
20 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 83
21 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team 85
22 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 104
23 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling 106
24 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura 107
25 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano 110
26 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 112
27 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 113
28 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 113
29 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling 117
30 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 124
31 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 141
32 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 144
33 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 148
34 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 171
35 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 172
36 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 176
37 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 190
38 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 209
39 Cédric Pineau (Fra) FDJ 220
40 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 224
41 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 227
42 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural 234
43 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 235
Teams classification
Result
1 Euskaltel-Euskadi 233:17:33
2 Movistar Team 0:05:44
3 Astana Pro Team 0:07:56
4 Team Saxo – Tinkoff 0:09:48
5 Katusha 0:36:19
6 Caja Rural – Seguros RGA 0:37:18
7 Radioshack Leopard 0:39:24
8 Team Netapp – Endura 0:51:05
9 FDJ 1:01:15
10 Sky Procycling 1:31:54
11 BMC Racing Team 1:43:12
12 AG2R La Mondiale 1:55:54
13 Cofidis, Solutions Credits 1:58:47
14 Lampre-Merida 2:33:06
15 Team Argos-Shimano 3:25:39
16 Cannondale Pro Cycling 3:27:34
17 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 3:31:54
18 Omega Pharma – Quick-Step 3:50:49
19 Belkin Pro Cycling Team 4:04:07
20 Lotto Belisol 4:20:56
21 Orica Greenedge 6:31:55
22 Garmin Sharp 6:48:03

Информация: Cycling Junkies

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.