Два медала спечелихме от световното по борба за глухи

Българските борци започнаха с летящ старт на започналото в София трето световно първенство по борба за глухи. В категория до 120 кг. при класиците Илиян Илиев спечели сребърен медал, след като на финала загуби от руснака Даниил Иванов с 0:2. На полуфинала Илиев надви казахския състезател Хайраткан с 2:1.

Христо Павлов (84 кг) спечели бронзов медал, побеждавайки молдовеца Калестров с 2:0. Пътят му към финала препречи арменецът Никогосян, който взе победата с 2:0.
В категория до 55 кг. ветеранът Ангел Кремов остана едва пети, а в категория до 66 кг. Пламен Дончев завърши 7-и в крайното класиране.
Първенството бе открито от Ребека Адам, член на борда на Международния комитет за спорт на глухите. Приветствие към участниците поднесе и спортният министър Свилен Нейков. А патрон на шампионата е кметът на столицата Йорданка Фандъкова.