La Vuelta ’12: Дегенколб непобедим с четвърта етапна победа.

Stage 10 Ponteareas – Sanxenxo 190km

John Degenkolb (Argos Shimano) Photo: http://www1.skysports.com

Degenkolb обезсърчи за пореден път съперниците си този път с етапен успех в Sanxenxo след 190 км. Това е четвъртата победа за германеца в тазгодишната Обиколка на Испания след: Stage 2 Pamplona – Viana 181.4kmStage 5 Logroño – Logroño 168,0 kmStage 7 Huesca – Alcañiz (Motorland Aragón) 164.2km. Nacer Bouhanni (FDJ-Big Mat) се нареди втори, а Daniele Bennati донесе трето място за тима на RadioShack-Nissan.

Генералното класиране не претърпя промени след вчерашната почивка:
Joaquim Rodriguez остава начело. След него е Chris Froome с изоставане от 53″. Трети е Alberto Contador на 1′, който през цялото време на етапа зорко следеше действията на Sky. Alejandro Valverde е много близо до Contador, заемайки четвъртото място на 1’07“.

Данаил Петров финишира днес 143. в една леко изостанала група в последните 10. километра. В генералното той е на една от крайните позиции – 184. с изоставане от 1h19’45“.

Joaquim Rodriguez (Katusha) Photo: http://www.katushateam.com
1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 4:47:24
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
3 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
4 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
5 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
6 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
7 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
8 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
9 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
10 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
11 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
12 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
15 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
16 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
17 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
18 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
19 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp
20 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
General classification after stage 10
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 39:32:23
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:53
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:00
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:07
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:01
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:02:08
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:34
8 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:07
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:18
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:27
11 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:03:40
12 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
13 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:43
14 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:03:58
15 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:04:00
16 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:02
17 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:29
18 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:04:32
19 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:24
20 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:05:45
21 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:50
22 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:06:03
23 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:06:30
24 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:07:00
25 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:07:07
26 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:17
27 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:08:03
28 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:08:22
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:25
30 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:09:55
31 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:09:56
32 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:11:33
33 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:59
34 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:09
35 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:12:18
36 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:12:21
37 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:20
38 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:15:09
39 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:21
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:15:52
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:43
42 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:18:05
43 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:18:51
44 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:19:36
45 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:21:49
46 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:22:43
47 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:24:28
48 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:24:59
49 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:25:06
50 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:25:27
51 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:25:44
52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:27:05
53 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:28:02
54 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:28:50
55 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:31:22
56 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:31:45
57 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:32:55
58 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:33:58
59 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:34:48
60 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:34:52
61 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:34:53
62 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:35:12
63 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:35:21
64 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:35:39
65 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:36:38
66 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:36:56
67 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:37:02
68 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:37:31
69 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:37:33
70 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:37:48
71 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:38:21
72 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:38:27
73 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:38:28
74 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:38:29
75 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:39:42
76 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:39:55
77 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:40:05
78 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:40:23
79 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:41:37
80 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:42:04
81 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:42:18
82 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:42:40
83 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:44:11
84 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:44:15
85 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:44:31
86 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:44:41
87 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:45:14
88 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:46:03
89 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:46:07
90 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:46:12
91 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:46:25
92 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:47:52
93 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:48:13
94 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:48:46
95 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:48:54
96 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:48:58
97 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:49:03
98 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:49:08
99 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:49:16
100 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:50:02
101 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:50:12
102 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:52:00
103 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:52:02
104 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:52:17
105 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:52:31
106 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:53:06
107 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:53:16
108 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:18
109 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:53:21
110 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:53:31
111 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:34
112 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:53:36
113 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:53:51
114 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:53:56
115 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:54:11
116 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:54:44
117 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:55:27
118 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:55:40
119 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:55:57
120 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:56:03
121 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:56:35
122 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:57:05
123 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:57:34
124 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:57:44
125 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:57:45
126 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:58:31
127 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:58:35
128 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:58:37
129 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:58:53
130 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:59:41
131 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:59:52
132 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1:00:04
133 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 1:00:06
134 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:00:17
135 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 1:00:19
136 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 1:00:35
137 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:02:16
138 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:02:42
139 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 1:03:07
140 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 1:03:27
141 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:03:44
142 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:03:59
143 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:04:11
144 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:04:28
145 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:04:40
146 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 1:04:48
147 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:04:50
148 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:05:04
149 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 1:05:12
150 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 1:05:33
151 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 1:05:52
152 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:06:17
153 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:06:18
154 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 1:09:27
155 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 1:09:50
156 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:10:04
157 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 1:10:12
158 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 1:10:31
159 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:10:44
160 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 1:10:58
161 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:11:34
162 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:11:40
163 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:12:10
164 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1:12:27
165 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:12:31
166 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:12:47
167 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:12:50
168 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:13:24
169 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 1:14:21
170 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:14:29
171 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 1:14:35
172 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:14:43
173 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
174 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:15:00
175 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:15:04
176 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:15:11
177 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 1:16:16
178 Javier Chacon (Spa) Andalucia 1:16:25
179 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 1:16:34
180 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:16:35
181 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:16:51
182 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 1:17:37
183 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 1:19:01
184 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 1:19:45
185 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 1:20:14
186 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 1:22:19
187 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 1:23:56
188 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:26:17
189 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 1:30:58
190 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:32:16
191 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 1:34:00
192 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1:35:27
193 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 1:38:57
Points classification
Result
1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 103  pts
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 85
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 76
4 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 66
5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 57
6 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 55
7 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 53
8 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 51
9 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 46
10 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 46
11 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 31
12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 30
13 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 30
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 30
15 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 26
16 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 24
17 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 24
18 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 22
19 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 20
20 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 20
21 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 19
22 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 19
23 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 19
24 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 18
25 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 18
26 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 18
27 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 17
28 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 17
29 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 16
30 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 16
31 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 15
32 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 15
33 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 15
34 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 15
35 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 14
36 Javier Chacon (Spa) Andalucia 12
37 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 12
38 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 11
39 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 11
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 11
41 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 10
42 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 10
43 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 10
44 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 10
45 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 10
46 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 9
47 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 8
48 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 8
49 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 8
50 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 8
51 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 8
52 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
53 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 8
54 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
55 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 7
56 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 7
57 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 7
58 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 6
59 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 5
60 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 4
61 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 4
62 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 4
63 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 4
64 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 4
65 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 3
66 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 2
67 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 2
68 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 2
69 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2
70 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2
71 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 2
72 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 2
73 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 2
74 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 2
75 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 1
76 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1
77 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 1
78 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1
79 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1
Mountains classification
Result
1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 21  pts
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 17
3 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 16
4 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 11
5 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 10
6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 9
7 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 8
8 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 8
9 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 6
10 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 5
11 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 5
12 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 5
13 Javier Chacon (Spa) Andalucia 4
14 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 4
15 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 3
16 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 3
17 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 3
18 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3
19 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 3
20 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 2
21 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2
22 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2
23 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 2
24 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2
25 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 1
26 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1
27 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1
28 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1
Combination classification
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 5  pts
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 8
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 19
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 19
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 38
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 47
7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 76
8 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 78
9 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 81
10 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 93
11 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 94
12 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 99
13 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 124
14 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 130
15 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 190
Teams classification
Result
1 Rabobank Cycling Team 118:07:44
2 AG2R La Mondiale 0:02:27
3 Katusha Team 0:03:47
4 SKY Procycling 0:03:56
5 Movistar Team 0:05:35
6 Euskaltel – Euskadi 0:05:40
7 Lampre – ISD 0:09:12
8 Radioshack – Nissan 0:09:32
9 Astana Pro Team 0:12:44
10 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:13:25
11 Caja Rural 0:14:32
12 Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:22:36
13 Garmin – Sharp 0:30:50
14 Cofidis, le credit en ligne 0:35:31
15 Omega Pharma – Quickstep 0:40:29
16 BMC Racing Team 0:40:50
17 Liquigas – Cannondale 0:49:20
18 Lotto Belisol Team 0:52:41
19 FDJ – Big Mat 1:03:36
20 Team Argos – Shimano 1:08:07
21 Andalucia 1:29:19
22 Orica Greenedge 1:46:52

Информация: https://www.facebook.com/CyclingJunkies?ref=tn_tnmn

Photos:

John Degenkolb (Argos-Shimano): http://www1.skysports.com

Joaquim Rodriguez (Katusha): http://www.katushateam.com