La Vuelta ’12: Хоаким Родригес закотвя лидерството си с етапна победа

Stage 6 Tarazona – Jaca 175.4km

Joaquim Rodriguez (Katusha) La Vuelta ’12 Stage 6 Tarazona – Jaca 175.4kmPhoto: http://www.katushateam.com

Развоят на финалните събития в днешният етап следваше методично пътя на логиката.
Последната височина за деня бе точно в категорията на испанеца Joaquim Rodriguez, който атакува мощно в оставащите стотина метра до финала. Той не даде никаква възможност на британеца Christopher Froome да спори за първото място и да обере бонификацията. Froome премина бялата линия втори на 5″. Трети финишира Alejandro Valverde на 10″, показвайки на съперниците си, че падането му в четвърти етап не го е изхвърлило от  играта, било то и престорено не подла. Изненада беше, че Alberto Contador не можа да контрира нито атаката на сънародника си ot Katusha, нито да отговори на Froome и финишира четвърти на 19″ в компанията на Eros Capecchi (Liquigas-Cannondale) и Rigoberto Uran (Sky).

Генералното класиране остава, както следва:
Лидер е Joaquim Rodriguez (Katusha).
На 10″ след него е Christopher Froome (Sky).
Трети е Alberto Contador (Saxo Bank – Tinkoff Bank) с изоставане от вече 36″.
Днешното представяне на Rigoberto Uran го нареди четвърти на 42″.
След него на пета позиция е Robert Gesink от Rabobank с 54″ изоставане.
Тук шести се нарежда Alejandro Valverde (Movistar) с приблизително време като на Gesink.

Данаил Андонов Петров завърши етапа на 156. място с близо 18′ закъснение. В генералното класиране българинът е на 147. позиция с изоставане от 41’14“.

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 4:35:22
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:05
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:10
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:19
5 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
7 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:25
8 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:00:28
9 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:33
11 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:00:35
12 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
13 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:00:39
14 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:00:44
15 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
16 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:47
17 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
18 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
19 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:50
20 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:00:51
21 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
23 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
24 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
25 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
26 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:00:57
27 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
28 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
29 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:01:00
30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:01:02

 

Points
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 25  pts
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 20
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 16
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 14
5 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 12
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 10
7 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 9
8 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 8
9 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 7
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 6
11 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 5
12 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 4
13 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 3
14 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 2
Sprint 1 – Murillo de Gállego, km. 120,5
Result
1 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 4  pts
2 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2
3 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1
Sprint 2 – Jaca, km. 170,3
Result
1 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 4  pts
2 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2
3 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1
Mountain 1 – Puerto del Oroel (Cat. 3) km. 159
Result
1 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 3  pts
2 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2
3 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1
Mountain 2 – Fuerte de Rapitán (Cat. 3) km. 175
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 3  pts
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 2
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 1
Most combative
Result
1 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
Teams
Result
1 Sky Procycling 12:48:46
2 AG2R La Mondiale 0:00:42
3 Movistar Team 0:00:59
4 Rabobank Cycling Team 0:01:12
5 Radioshack – Nissan 0:01:34
6 Astana Pro Team 0:02:06
7 Lampre – ISD 0:02:16
8 Katusha Team 0:02:25
9 Euskaltel – Euskadi 0:02:49
10 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:03:32
11 BMC Racing Team 0:04:02
12 Caja Rural 0:05:00
13 Garmin – Sharp 0:07:07
14 Omega Pharma – Quickstep 0:07:28
15 Team Argos – Shimano 0:09:20
16 Lotto Belisol Team 0:09:26
17 Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:10:10
18 Cofidis, le credit en ligne 0:11:16
19 Liquigas – Cannondale 0:11:20
20 FDJ – Big Mat 0:19:44
General classification after stage 6
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 22:04:32
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:10
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:36
4 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:42
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:54
6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:01:04
8 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:12
9 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:01:17
10 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:01:34
11 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:39
12 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:45
13 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:54
14 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:01:56
15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:02:02
16 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:06
17 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
18 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:02:17
19 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:02:20
20 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:02:30
21 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:32
22 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:02:34
23 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:36
24 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:59
25 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:03:46
26 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:03:51
27 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:00
28 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:04:13
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:21
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:29
31 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:04:35
32 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:39
33 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:40
34 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:04:42
35 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:05:18
36 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:06:04
37 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:06:35
38 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:06:57
39 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:07:08
40 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:07:11
41 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:19
42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:07:35
43 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:37
44 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:08:50
45 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:09:30
46 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:09:41
47 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:11:04
48 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano 0:11:05
49 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:10
50 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:30
51 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:11:38
52 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:11:51
53 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:12:09
54 Hernani Broco (Por) Caja Rural
55 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:13:21
56 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:13:36
57 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:14:09
58 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:14:28
59 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
60 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:14:47
61 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:14:56
62 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:15:05
63 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:15:35
64 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:16:20
65 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:16:27
66 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:16:40
67 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:17:03
68 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:17:24
69 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:17:44
70 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:18:34
71 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:18:49
72 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:19:31
73 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:19:32
74 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:19:34
75 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:19:43
76 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:20:00
77 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:20:25
78 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:21:02
79 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:21:28
80 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:21:29
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:21:31
82 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:21:46
83 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:22:11
84 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:22:42
85 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:23:28
86 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:23:31
87 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:23:42
88 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:23:43
89 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:23:49
90 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:23:58
91 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:24:22
92 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:24:24
93 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:25:09
94 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:25:16
95 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:25:52
96 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 0:26:13
97 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:27:00
98 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:27:11
99 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:27:26
100 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:28:59
101 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:29:03
102 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:29:06
103 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:29:32
104 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:30:04
105 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:30:09
106 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:30:27
107 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:31:13
108 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:31:21
109 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:31:27
110 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:31:31
111 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:31:58
112 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:32:07
113 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:32:12
114 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
115 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:32:14
116 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:32:30
117 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia 0:32:40
118 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:32:58
119 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:33:05
120 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:33:29
121 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:34:01
122 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:34:05
123 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:34:06
124 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:34:08
125 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:34:09
126 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:34:17
127 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:34:19
128 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:35:02
129 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:35:37
130 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:35:51
131 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:36:10
132 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:37:19
133 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:38:22
134 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:38:35
135 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:38:41
136 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
137 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:38:50
138 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:38:52
139 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:39:10
140 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:39:27
141 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:39:30
142 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:39:38
143 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:39:54
144 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:40:11
145 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:40:17
146 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
147 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:41:14
148 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:41:26
149 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:41:34
150 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:41:45
151 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:41:47
152 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp 0:41:56
153 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
154 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:42:12
155 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:42:19
156 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:42:39
157 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:42:46
158 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:42:57
159 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:43:23
160 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:43:28
161 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:43:33
162 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 0:43:41
163 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:43:43
164 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:43:51
165 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:43:57
166 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:44:00
167 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:44:07
168 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:44:22
169 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:45:08
170 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:45:11
171 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:45:17
172 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:46:00
173 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:46:05
174 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:46:49
175 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:47:28
176 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:48:35
177 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:48:43
178 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:48:56
179 Javier Chacon (Spa) Andalucia 0:49:33
180 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:50:11
181 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:50:26
182 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 0:50:35
183 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:50:47
184 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:50:50
185 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:51:06
186 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:51:27
187 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:52:15
188 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:53:04
189 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:53:10
190 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:53:41
191 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:54:04
192 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:54:57
193 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:55:39
194 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 0:56:27
195 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 1:01:09
196 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:01:20
Points classification
Result
1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 51  pts
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 45
3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 41
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 37
5 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 29
6 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 29
7 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 27
8 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 27
9 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 26
10 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 24
11 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 24
12 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 21
13 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 20
14 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 18
15 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 18
16 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 17
17 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 14
18 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 14
19 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 13
20 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 12
21 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 12
22 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 12
23 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 12
24 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 11
25 Javier Chacon (Spa) Andalucia 10
26 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 10
27 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 10
28 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 10
29 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 10
30 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 9
31 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 9
32 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 9
33 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 8
34 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 8
35 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 8
36 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 8
37 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 8
38 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 8
39 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 7
40 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 7
41 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 7
42 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 6
43 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 6
44 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 6
45 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 5
46 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 5
47 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 5
48 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
49 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 4
50 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 4
51 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
52 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 3
53 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3
54 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 3
55 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 3
56 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 2
57 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 2
58 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 2
59 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2
60 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 2
61 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 2
62 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2
63 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1
64 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 1
65 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 1
66 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1
Mountains classification
Result
1 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 16  pts
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 11
3 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 11
4 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 10
5 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 9
6 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 8
7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 6
8 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 5
9 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 4
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 4
11 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 4
12 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 3
13 Javier Chacon (Spa) Andalucia 3
14 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 2
15 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 2
16 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2
17 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 2
18 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2
19 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2
20 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1
21 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1
Combination classification
Result
1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 8  pts
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 11
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 15
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 19
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 31
6 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 58
7 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 82
8 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 84
9 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 94
10 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 159
11 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 161
Teams classification
Result
1 Sky Procycling 64:39:00
2 Rabobank Cycling Team 0:01:09
3 AG2R La Mondiale 0:03:39
4 Astana Pro Team 0:03:58
5 Lampre – ISD 0:04:26
6 Katusha Team
7 Movistar Team 0:04:34
8 Euskaltel – Euskadi 0:05:25
9 Radioshack – Nissan 0:05:32
10 Caja Rural 0:09:54
11 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:11:00
12 Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:16:38
13 Omega Pharma – Quickstep 0:18:04
14 Garmin – Sharp 0:23:09
15 Cofidis, le credit en ligne 0:23:36
16 Lotto Belisol Team 0:24:47
17 BMC Racing Team 0:25:19
18 Team Argos – Shimano 0:29:39
19 Liquigas – Cannondale 0:34:42
20 FDJ – Big Mat 0:43:52

Информация: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photo:

Joaquim Rodriguez (Katusha): http://www.katushateam.com