La Vuelta ’12: Валверде спечели спора за трети етап

Stage 3 Faustino V – Eibar (Arrate) 155,3 km 

Alejdandro Valverde (Movistar) Photo: http://www.movistarteam.com/

Още в третия етап испанската гонка предвещава да бъде едно от най-интересните състезания за сезона.
Alejandro Valverde (Movistar) реши етапа в спринтьорска битка с Joaquim Rodriguez (Katusha) и спечели 20″. бонификация.
Малко след тях трети финишира Christopher Froome (Sky). Четвърти пристигна Alberto Contador (Saxo Bank Tinkoff).

Четиримата състезатели спореха яростно на Alto de Arrate (1A). Най-активен беше Alberto Contador, който не спря да атакува съперниците си. Всички обаче внимаваха добре, познавайки буйния испанец. Christopher Froome отговаряше на атаките на Contador с машинно, хладнокръвно темпо. Надеждата на испанеца да стигне финала сам, не се очерта и за миг.
А беше ясно, че етапът ще се реши между Valverde и Rodriguez, стигнат ли и четиримата до финала…
Разликата между двамата бе фиксирана с помощта на фотофиниша, който разкри милиметри в полза на Valverde.
Етапната му победа го отведе в притежание на ценната червена фланелка, която свали от съотборника си Jonathan Castroviejo Nicolas. Така лидерството остава в Movistar едва ден след като тимът спечели отборното бягане в първи етап (Stage 1 Pamplona (TTT) 16.5km ).
Втори в генералното класиране излезе Benat Intxausti Elorriaga на 18″, отново състезател на Movistar.
Joquim Rodriguez е трети на 19″.
Christopher Froome – 20″.
Alberto Contador на 24″.

Данаил Андонов Петров (Caja Rural) скочи в генералното класиране от 135. място на 106. с изоставане от 7’13“,след като успя да завърши етапа на 95. с 5’36“ изоставане от етапния победител.

Result
1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 3:49:37
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
4 Alberto Contador (Esp) Team Saxo Bank – Tinkoff Bank
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:06
6 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
7 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
8 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
9 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
General classification after stage 3
Result
1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 8:46:56
2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:00:18
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:19
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:20
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:24
6 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:28
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
8 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:30
9 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:33
10 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:46
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:00:52
12 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:59
13 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:01:06
14 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:11
15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:01:12
16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
17 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
18 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:14
19 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:16
20 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:27
21 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:01:36
22 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
23 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:39
24 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:01:45
25 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:49
26 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:50
27 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:52
28 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:01:53
29 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:01:57
30 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:02:04
31 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
32 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
33 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:05
34 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:02:08
35 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
36 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:14
37 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
38 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
39 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:02:19
40 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:02:29
41 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
42 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:02:34
43 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:35
44 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:54
45 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:02:58
46 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:03:00
47 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:03:07
48 Hernani Broco (Por) Caja Rural
49 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:09
50 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:03:14
51 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:03:17
52 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:03:19
53 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:03:31
54 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:33
55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:36
56 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:03:44
57 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
58 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:03:45
59 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:03:46
60 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:47
61 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
62 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:03:50
63 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:03:53
64 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:03
65 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:04:06
66 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:04:12
67 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:23
68 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 0:04:24
69 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
70 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:26
71 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:04:29
72 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:31
73 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:04:35
74 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:04:41
75 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:43
76 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:04:45
77 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:04:58
78 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano 0:05:01
79 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:05:06
80 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:05:20
81 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:05:28
82 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:05:29
83 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:05:41
84 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:05:46
85 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:05:58
86 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
87 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:06:02
88 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:06:03
89 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:06:05
90 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:06:07
91 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:06:11
92 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:20
93 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:35
94 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:43
95 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:06:45
96 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:06:46
97 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:06:49
98 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:06:55
99 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:06:56
100 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:06:58
101 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:01
102 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:07:04
103 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:07:06
104 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:08
105 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:07:09
106 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:07:13
107 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:07:27
108 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:28
109 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:07:49
110 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:07:55
111 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
112 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:56
113 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:07:59
114 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:08:00
115 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:08:02
116 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:08:21
117 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
118 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:08:22
119 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:26
120 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:08:29
121 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:08:32
122 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:08:41
123 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:08:45
124 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:08:47
125 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
126 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:08:52
127 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:08:55
128 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:08:56
129 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:08:58
130 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
131 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
132 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:09:10
133 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:09:13
134 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:09:17
135 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:09:26
136 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:43
137 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:09:46
138 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:09:48
139 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:09:52
140 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:10:01
141 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:05
142 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:10:17
143 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:10:19
144 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:26
145 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team
146 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:27
147 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:10:42
148 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:10:43
149 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:10:44
150 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:10:57
151 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale
152 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
153 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:11:09
154 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:11:25
155 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 0:11:33
156 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:11:34
157 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:11:52
158 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 0:11:55
159 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 0:11:56
160 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:12:01
161 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:12:02
162 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:17
163 Javier Chacon (Spa) Andalucia 0:12:27
164 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:12:31
165 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:12:34
166 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:13:09
167 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:13:18
168 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:13:24
169 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:13:33
170 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:13:34
171 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:13:35
172 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:13:41
173 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 0:13:53
174 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 0:14:10
175 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:14:16
176 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:14:22
177 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:14:25
178 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 0:14:47
179 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:15:10
180 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:15:17
181 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:16:49
182 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:17:06
183 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:17:09
184 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:17:19
185 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:17:31
186 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:17:34
187 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:17:35
188 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 0:18:35
189 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:18:41
190 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 0:18:52
191 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:19:03
192 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:19:14
193 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 0:20:16
194 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:20:39
195 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 0:21:01
196 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:27:58
197 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat 0:28:19
Points classification
Result
1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 25  pts
2 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 25
3 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 20
4 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 20
5 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 16
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 16
7 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 15
8 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 14
9 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 12
10 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 12
11 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 10
12 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 10
13 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 9
14 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 9
15 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 8
16 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 8
17 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 8
18 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 7
19 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 7
20 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 6
21 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 6
22 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 5
23 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 5
24 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
25 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 4
26 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
27 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 4
28 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 3
29 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 3
30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 3
31 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3
32 Javier Chacon (Spa) Andalucia 2
33 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 2
34 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 2
35 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 2
36 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1
37 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1
Mountains classification
Result
1 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 11  pts
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 10
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 6
4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 6
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 4
6 Javier Chacon (Spa) Andalucia 3
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 2
8 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2
9 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2
10 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 2
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 1
12 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1
Combination classification
Result
1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 4  pts
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 10
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 17
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 17
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 45
6 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 123
7 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 130
Teams classification
Result
1 Movistar Team 25:44:38
2 Sky Procycling 0:00:09
3 Rabobank Cycling Team 0:00:13
4 Euskaltel – Euskadi 0:01:15
5 Katusha Team 0:01:17
6 Lampre – ISD 0:02:19
7 AG2R La Mondiale 0:02:20
8 Astana Pro Team 0:02:46
9 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:03:31
10 Radioshack – Nissan 0:04:14
11 Caja Rural 0:04:17
12 Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:05:42
13 Cofidis, le credit en ligne 0:05:45
14 Liquigas – Cannondale 0:05:48
15 Garmin – Sharp 0:05:55
16 BMC Racing Team 0:06:49
17 Omega Pharma – Quickstep 0:07:32
18 Lotto Belisol Team 0:09:41
19 Andalucia 0:10:06
20 Team Argos – Shimano 0:10:55
21 FDJ – Big Mat 0:12:31
22 Orica GreenEdge 0:20:13

Информация: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos:

Alejdandro Valverde (Movistar): http://www.movistarteam.com/

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.