Eneco Tour ’12: Кител с втора победа, а Том Бонен начело в генералното класиране

Stage 4 Heers – Bergen op Zoom 213.3 km

Marcel Kittel (Argos-Shimano), http://www.facebook.com/EnecoTour

213 километровото трасе от Heers до Bergen op Zoom донесе на Marcel Kittel (Argos-Shimano) втора етапна победа в обиколката на Бенелюкс. Негови подгласници са белгиеца Jurgen Roelandts (Lotto Belisol) и италианеца Giacomo Nizzolo (RadioShack-Nissan Trek).

Tom Boonen (Omega Pharma-QuickStep) не успя да доведе спринта си до успех и завърши едва четвърти, но пък стопи секундата разлика до Jens Keukeleire и се озова от 9-тата позиция право в челото на генералното класиране, оставяйки сънародника си от Orica-GreenEdge на второ място.

Tom Boonen (Omega Pharma-QuickStep), http://www.facebook.com/EnecoTour
1 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano 5:11:41
2 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team
3 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
4 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
6 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp
7 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
8 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge
9 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
10 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
11 Mickael Delage (Fra) FDJ-BigMat
12 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
13 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
14 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica-GreenEdge
15 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD
16 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
17 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s
18 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
19 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
20 Manuele Mori (Ita) Lampre-ISD
21 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
22 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep
23 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
24 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
25 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
26 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
27 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
28 William Bonnet (Fra) FDJ-BigMat
29 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
30 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:00:05
31 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r-La Mondiale
32 Tom Veelers (Ned) Argos – Shimano
33 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
34 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
35 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
36 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano
37 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
38 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
39 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
40 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
41 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
42 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge
43 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan
44 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
45 David Boucher (Fra) FDJ-BigMat
46 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
47 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep
48 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
49 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
50 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-ISD
51 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r-La Mondiale
52 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep
53 Alberto Contador Velsaco (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank
54 Simon Geschke (Ger) Argos – Shimano
55 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan
56 Victor Cabade Carla (Spa) Euskaltel-Euskadi
57 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
58 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
59 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat
60 David Tanner (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
61 Andreas Klier (Ger) Garmin-Sharp
62 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep
63 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
64 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
65 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank
66 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan
67 Simon Spilak (Slo) Katusha Team
68 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
69 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
70 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
71 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
72 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
73 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
74 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
75 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
76 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank-Tinkoff Bank
77 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
78 Jonathan Nicolas Castroviejo (Spa) Movistar Team
79 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
80 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
81 Diego Ulissi (Ita) Lampre-ISD
82 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
83 Kristof Goddaert (Bel) Ag2r-La Mondiale
84 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
85 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
86 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin-Sharp
87 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
88 Bert De Backer (Bel) Argos – Shimano
89 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan
90 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank-Tinkoff Bank
91 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
92 Manuel Belletti (Ita) Ag2r-La Mondiale
93 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
94 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
95 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
96 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank
97 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
98 Danilo Hondo (Ger) Lampre-ISD
99 Jimmy Casper (Fra) Ag2r-La Mondiale
100 Adriano Malori (Ita) Lampre-ISD
101 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
102 Sergey Renev (Kaz) Astana Pro Team
103 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team
104 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
105 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
106 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
107 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
108 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
109 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
110 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
111 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
112 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team
113 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
114 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
115 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
116 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:00:19
117 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
118 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
119 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-BigMat
120 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-BigMat
121 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
122 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
123 Martin Elmiger (Swi) Ag2r-La Mondiale
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos – Shimano
125 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano
126 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team 0:00:37
127 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:00:51
128 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
129 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:58
130 Steve Chainel (Fra) FDJ-BigMat 0:01:17
131 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin-Sharp
132 Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
133 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
134 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
135 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
136 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
137 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol Team
138 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
139 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team
140 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team
141 Daniele Righi (Ita) Lampre-ISD
142 Dominique Rollin (Can) FDJ-BigMat
143 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
144 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
145 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp
146 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:22
147 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team
148 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:03:01
149 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:04:12
150 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 0:05:00
151 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank
152 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano 0:05:38
153 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team
154 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
155 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:57
156 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
157 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling
158 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
159 Boris Shpilevsky (Rus) Ag2r-La Mondiale 0:09:54
DNF Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan
DNF Sébastien Hinault (Fra) Ag2r-La Mondiale
DNF Kevin Ista (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
Sprint 1 – 12.5km
Result
1 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8  pts
2 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 5
3 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
Sprint 2 – 145.6km
Result
1 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8  pts
2 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 5
3 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 3
Sprint 3 – 197.9km
Result
1 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8  pts
2 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 5
3 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 3
Points – Finish
Result
1 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano 30  pts
2 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 25
3 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 22
4 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 19
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 17
6 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp 15
7 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 13
8 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 12
9 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 11
10 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 10
Primus Checkpoint 1 – 123.5km
Result
1 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team 10  pts
2 Boris Shpilevsky (Rus) Ag2r-La Mondiale 8
3 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
4 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
5 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 2
Primus Checkpoint 2 – 181.2km
Result
1 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team 10  pts
2 Boris Shpilevsky (Rus) Ag2r-La Mondiale 8
3 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
4 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 4
5 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 2
General classification
Result
1 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 15:26:06
2 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 0:00:01
3 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:00:02
4 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:03
6 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:04
7 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge 0:00:06
8 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
9 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
10 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
11 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:00:07
12 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
13 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep
14 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
15 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:00:08
16 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
17 Simon Spilak (Slo) Katusha Team
18 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:10
19 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
20 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
21 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
22 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 0:00:15
23 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:00:16
24 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:18
25 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:19
26 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:23
27 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
28 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan
29 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp 0:00:24
30 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan
31 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan
32 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
33 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan
34 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
35 Jonathan Nicolas Castroviejo (Spa) Movistar Team
36 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
37 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
38 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
39 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
40 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:00:28
41 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
42 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:32
43 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat
44 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
45 Mickael Delage (Fra) FDJ-BigMat 0:00:33
46 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
47 William Bonnet (Fra) FDJ-BigMat
48 David Tanner (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
49 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin-Sharp
50 Alberto Contador Velsaco (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank
51 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank-Tinkoff Bank
52 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
53 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
54 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
55 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano 0:00:37
56 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
57 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
59 David Boucher (Fra) FDJ-BigMat 0:00:38
60 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:00:40
61 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:00:42
62 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
63 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:43
64 Simon Geschke (Ger) Argos – Shimano
65 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD 0:00:45
66 Manuele Mori (Ita) Lampre-ISD
67 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 0:00:47
68 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
69 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-ISD 0:00:50
70 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r-La Mondiale
71 Diego Ulissi (Ita) Lampre-ISD
72 Adriano Malori (Ita) Lampre-ISD
73 Manuel Belletti (Ita) Ag2r-La Mondiale 0:00:51
74 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r-La Mondiale
75 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 0:00:52
76 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
77 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
78 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
79 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
80 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-BigMat
81 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 0:00:56
82 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano 0:00:57
83 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos – Shimano
84 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:01:01
85 Martin Elmiger (Swi) Ag2r-La Mondiale 0:01:05
86 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:07
87 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:10
88 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:12
89 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
90 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:15
91 Victor Cabade Carla (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
93 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:01:16
94 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
95 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:23
96 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:29
97 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:38
98 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:01:40
99 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:47
100 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
101 Dominique Rollin (Can) FDJ-BigMat 0:01:50
102 Andreas Klier (Ger) Garmin-Sharp 0:01:52
103 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 0:01:56
104 Sergey Renev (Kaz) Astana Pro Team 0:01:57
105 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:02:02
106 Danilo Hondo (Ger) Lampre-ISD 0:02:06
107 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team
108 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:02:13
109 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:19
110 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:02:28
111 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
112 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank-Tinkoff Bank
113 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 0:02:33
114 Tom Veelers (Ned) Argos – Shimano 0:02:41
115 Bert De Backer (Bel) Argos – Shimano
116 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:02:58
117 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:21
118 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:24
119 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team 0:03:56
120 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:04:09
121 Daniele Righi (Ita) Lampre-ISD 0:04:10
122 Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:04:25
123 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin-Sharp 0:04:28
124 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:04:38
125 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica-GreenEdge 0:04:40
126 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:04:43
127 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:04:47
128 Kristof Goddaert (Bel) Ag2r-La Mondiale 0:04:56
129 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:04:57
130 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:17
131 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:20
132 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:05:25
133 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:05:30
134 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:05:31
135 Steve Chainel (Fra) FDJ-BigMat 0:05:41
136 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:05:52
137 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:57
138 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano 0:06:11
139 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:06:22
140 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:55
141 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:06:56
142 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:07:57
143 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:08:00
144 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:15
145 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-BigMat 0:08:20
146 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:08:37
147 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:40
148 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:00
149 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:09:14
150 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:09:57
151 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:11:21
152 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:11:32
153 Jimmy Casper (Fra) Ag2r-La Mondiale 0:12:04
154 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 0:13:25
155 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:14:08
156 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 0:14:38
157 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano 0:15:37
158 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:18:19
159 Boris Shpilevsky (Rus) Ag2r-La Mondiale 0:22:41
Points classification
Result
1 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano 60  pts
2 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp 56
3 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 41
4 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 37
5 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 34
6 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 32
7 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 28
8 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat 25
9 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano 25
10 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 25
11 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 24
12 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 24
13 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep 24
14 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 23
15 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 23
16 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 22
17 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 19
18 Manuel Belletti (Ita) Ag2r-La Mondiale 17
19 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 17
20 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 15
21 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 13
22 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD 13
23 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol Team 12
24 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 10
25 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 8
26 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 6
27 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 5
28 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5
29 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 5
30 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 3
31 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan 3
32 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r-La Mondiale 3
33 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 3
34 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 3
35 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
Combativity classification
Result
1 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 32  pts
2 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team 25
3 Boris Shpilevsky (Rus) Ag2r-La Mondiale 21
4 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 20
5 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 18
6 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 17
7 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 17
8 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 16
9 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 13
10 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 11
11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 10
12 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 8
13 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 7
14 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 6
15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 6
16 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 4
17 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 4
18 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2
19 Mickael Delage (Fra) FDJ-BigMat 2
Teams classification
Result
1 Orica GreenEdge 46:18:21
2 Omega Pharma-Quickstep 0:00:03
3 Katusha Team 0:00:16
4 Rabobank Cycling Team 0:00:17
5 Movistar Team 0:00:59
6 Liquigas-Cannondale 0:01:01
7 Radioshack-Nissan 0:01:04
8 Garmin – Sharp 0:01:31
9 Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:33
10 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:01:36
11 FDJ-BigMat 0:01:41
12 Sky Procycling 0:01:58
13 Team Argos – Shimano 0:02:01
14 Lampre – Isd 0:02:17
15 Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:23
16 Ag2r La Mondiale 0:02:30
17 Lotto Belisol Team 0:02:34
18 Astana Pro Team 0:02:55
19 Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:03:28
20 BMC Racing Team 0:03:40
21 Euskaltel – Euskadi 0:03:42

Информация: https://www.facebook.com/CyclingJunkies
Източници: http://www.cyclingnews.com
Снимки: http://www.facebook.com/EnecoTour

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.