Eneco Tour ’12: Рабобанк с етапна победа

Stage 3 Riemst – Genk 188 km

Theo Bos (Rabobank), http://www.facebook.com/EnecoTour

Theo Bos (Rabobank) спечели третия етап от обиколката на Бенелюкс, не давайки никакъв шанс на германеца John Degenkolb (Argos – Shimano) да донесе втора етапна победа за отбора си. Трети финишира Heinrich Haussler от Garmin – Sharp.
Jens Keukeleire (Orica-GreenEdge) остава начело в генералното класиране.

Jens Keukeleire (Orica-GreenEdge), http://www.facebook.com/EnecoTour
1 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 4:14:49
2 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano
3 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep
5 Manuel Belletti (Ita) Ag2r-La Mondiale
6 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
7 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD
8 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
9 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
11 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge
12 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat
13 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team
14 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s
15 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan
16 Mickael Delage (Fra) FDJ-BigMat
17 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team
18 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
19 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
20 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
21 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
22 Kristof Goddaert (Bel) Ag2r-La Mondiale
23 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
24 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge
25 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
26 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
27 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan
28 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan
29 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
30 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
31 Danilo Hondo (Ger) Lampre-ISD
32 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep
33 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
34 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
35 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
36 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
37 William Bonnet (Fra) FDJ-BigMat
38 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan
39 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep
40 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
41 Alberto Contador Velsaco (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank
42 Tom Veelers (Ned) Argos – Shimano
43 Manuele Mori (Ita) Lampre-ISD
44 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp
45 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
46 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
47 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank-Tinkoff Bank
48 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
49 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
50 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
51 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
52 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
53 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
54 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
55 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
56 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
57 Diego Ulissi (Ita) Lampre-ISD
58 Simon Spilak (Slo) Katusha Team
59 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
60 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
61 Jonathan Nicolas Castroviejo (Spa) Movistar Team
62 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank
63 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-ISD
64 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
65 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
66 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
67 Simon Geschke (Ger) Argos – Shimano
68 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
69 Andreas Klier (Ger) Garmin-Sharp
70 David Tanner (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
71 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
72 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
73 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
74 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
75 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
76 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
77 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-BigMat
78 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
79 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin-Sharp
80 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
81 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
82 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
83 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
84 Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
85 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
86 Bert De Backer (Bel) Argos – Shimano
87 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
88 Sergey Renev (Kaz) Astana Pro Team
89 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
90 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
91 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank
93 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r-La Mondiale
94 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
95 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r-La Mondiale
96 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
97 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
98 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
99 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank-Tinkoff Bank
100 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
101 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
102 Dominique Rollin (Can) FDJ-BigMat
103 Martin Elmiger (Swi) Ag2r-La Mondiale
104 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team
105 Kevin Ista (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
106 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano
107 Victor Cabade Carla (Spa) Euskaltel-Euskadi
108 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
109 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
110 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
111 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos – Shimano
112 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
113 Sébastien Hinault (Fra) Ag2r-La Mondiale
114 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
115 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
116 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team
117 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi
118 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
119 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
120 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-BigMat
121 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team
122 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep
124 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team
125 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
126 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
127 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
128 Adriano Malori (Ita) Lampre-ISD
129 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
130 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
131 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
132 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
133 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank
134 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
135 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
136 Daniele Righi (Ita) Lampre-ISD
137 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:23
138 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:44
139 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale
140 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:01
141 David Boucher (Fra) FDJ-BigMat
142 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:15
143 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
144 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
145 Jimmy Casper (Fra) Ag2r-La Mondiale
146 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol Team
147 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin-Sharp 0:01:24
148 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team
149 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:01:28
150 Steve Chainel (Fra) FDJ-BigMat
151 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:01:47
152 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:33
153 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica-GreenEdge 0:02:41
154 Boris Shpilevsky (Rus) Ag2r-La Mondiale
155 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD
156 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano 0:03:17
157 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:03:55
158 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
159 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano
160 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:04:07
161 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:05:19
162 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:11:59
DNF Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
DNF Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team
Points
1 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 30 pts
2 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano 25
3 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp 22
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 19
5 Manuel Belletti (Ita) Ag2r-La Mondiale 17
6 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 15
7 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD 13
8 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 12
9 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 11
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 10
Sprint 1 – 37.3km
1 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 8 pts
2 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 5
3 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 3
Sprint 2 – 77.1km
1 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 8 pts
2 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 5
3 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 3
Sprint 3 – 122.2km
1 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 8 pts
2 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 5
3 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 3
Primus Checkpoint 1 – 113.4km
1 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 10 pts
2 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 8
3 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 6
4 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 4
5 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
Primus Checkpoint 2 – 159.1km
1 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 10 pts
2 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 8
3 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 6
4 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 4
5 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2
Teams
1 Katusha Team 12:44:27
2 Rabobank Cycling Team
3 Orica GreenEdge
4 Omega Pharma-Quickstep
5 FDJ-Big Mat
6 RadioShack-Nissan
7 Movistar Team
8 Lampre – ISD
9 Topsport Vlaanderen – Mercator
10 Team Argos – Shimano
11 Garmin – Sharp
12 Accent Jobs – Willems Veranda’s
13 AG2R La Mondiale
14 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
15 Astana Pro Team
16 Liquigas-Cannondale
17 BMC Racing Team
18 Sky Procycling
19 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
20 Lotto Belisol Team
21 Euskaltel – Euskadi
General classification after stage 3
1 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 10:14:26
2 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge
3 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
4 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
5 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge
6 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:00:01
7 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep
8 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
9 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
10 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
11 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
12 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep
13 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:00:02
14 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
15 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
16 Simon Spilak (Slo) Katusha Team
17 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:04
18 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
19 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team
20 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
21 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
22 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:00:15
23 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:17
24 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan
25 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
26 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
27 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:18
28 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
29 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan
30 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan
31 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
32 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan
33 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
34 Jonathan Nicolas Castroviejo (Spa) Movistar Team
35 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
36 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
37 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
38 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
39 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp 0:00:23
40 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat 0:00:26
41 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:00:27
42 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin-Sharp
43 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
44 David Tanner (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
45 Nick Nuyens (Bel) Saxo Bank-Tinkoff Bank
46 Alberto Contador Velsaco (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank
47 Luke Roberts (Aus) Saxo Bank-Tinkoff Bank
48 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
49 David Millar (GBr) Garmin-Sharp
50 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:31
51 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano
52 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
53 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
54 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
55 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
56 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
57 Mickael Delage (Fra) FDJ-BigMat 0:00:32
58 William Bonnet (Fra) FDJ-BigMat
59 Dominique Rollin (Can) FDJ-BigMat
60 David Boucher (Fra) FDJ-BigMat
61 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-BigMat
62 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:00:34
63 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:00:36
64 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
65 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano 0:00:37
66 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos – Shimano
67 Simon Geschke (Ger) Argos – Shimano
68 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD 0:00:44
69 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-ISD
70 Manuele Mori (Ita) Lampre-ISD
71 Diego Ulissi (Ita) Lampre-ISD
72 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r-La Mondiale
73 Adriano Malori (Ita) Lampre-ISD
74 Manuel Belletti (Ita) Ag2r-La Mondiale 0:00:45
75 Lloyd Mondory (Fra) Ag2r-La Mondiale
76 Martin Elmiger (Swi) Ag2r-La Mondiale
77 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 0:00:46
78 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
79 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
80 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
81 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
82 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
83 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator
84 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:48
85 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team
86 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team
87 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 0:00:55
88 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
89 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team
90 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
91 Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling 0:00:59
92 Sébastien Hinault (Fra) Ag2r-La Mondiale
93 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:04
94 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:06
95 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s
96 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
97 Arnoud Van Groen (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
98 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:09
99 Victor Cabade Carla (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel-Euskadi
101 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:01:10
102 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
103 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:17
104 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:28
105 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:32
106 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:01:34
107 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:01:36
108 Andreas Klier (Ger) Garmin-Sharp 0:01:46
109 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 0:01:50
110 Sergey Renev (Kaz) Astana Pro Team 0:01:51
111 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:56
112 Danilo Hondo (Ger) Lampre-ISD 0:02:00
113 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:03
114 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:13
115 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:02:22
116 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank-Tinkoff Bank
117 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 0:02:32
118 Tom Veelers (Ned) Argos – Shimano 0:02:35
119 Bert De Backer (Bel) Argos – Shimano
120 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:02:38
121 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:02:51
122 Daniele Righi (Ita) Lampre-ISD 0:02:52
123 Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:03:07
124 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin-Sharp 0:03:10
125 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team 0:03:18
126 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:23
127 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge 0:03:35
128 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:54
129 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:04:07
130 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:04:12
131 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:04:23
132 Steve Chainel (Fra) FDJ-BigMat
133 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:04:27
134 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:04:32
135 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:04:34
136 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica-GreenEdge 0:04:39
137 Kristof Goddaert (Bel) Ag2r-La Mondiale 0:04:50
138 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:04:56
139 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team 0:05:05
140 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:05:11
141 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:14
142 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:37
143 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:05:38
144 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:51
145 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano 0:06:20
146 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:06:31
147 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:06:52
148 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:06:55
149 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:07:08
150 Kevin Ista (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:07:10
151 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
152 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:07:19
153 Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team 0:07:46
154 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-BigMat 0:08:00
155 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:34
156 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:40
157 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 0:09:37
158 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano 0:09:58
159 Egurrola Saez De Arregui (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:22
160 Jimmy Casper (Fra) Ag2r-La Mondiale 0:11:58
161 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:12:17
162 Boris Shpilevsky (Rus) Ag2r-La Mondiale 0:12:46
Points classification
1 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Sharp 41 pts
2 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 30
3 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano 30
4 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 27
5 Arnaud Demare (Fra) FDJ-BigMat 25
6 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano 25
7 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 24
8 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 23
9 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 22
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 21
11 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep 19
12 Manuel Belletti (Ita) Ag2r-La Mondiale 17
13 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 17
14 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 15
15 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 13
16 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-ISD 13
17 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol Team 12
18 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 11
19 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 11
20 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 10
21 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 8
22 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 6
23 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 5
24 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 5
25 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 5
26 Robert Wagner (Ger) RadioShack-Nissan 3
27 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r-La Mondiale 3
28 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 3
Primus Checkpoint classification
1 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 32 pts
2 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 20
3 Matteo Bono (Ita) Lampre-ISD 18
4 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 17
5 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 16
6 Staf Scheirlinckx (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 13
7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 10
8 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 8
9 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 6
10 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 6
11 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Mercator 4
12 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2
13 Mickael Delage (Fra) FDJ-BigMat 2
Teams classification
1 Orica GreenEdge 30:43:18
2 Omega Pharma-Quickstep 0:00:03
3 Katusha Team 0:00:06
4 Rabobank Cycling Team 0:00:12
5 Liquigas-Cannondale 0:00:51
6 RadioShack-Nissan 0:00:54
7 Movistar Team
8 Garmin – Sharp 0:01:21
9 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
10 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:33
11 FDJ-Big Mat 0:01:36
12 Sky Procycling 0:01:48
13 Team Argos – Shimano 0:01:51
14 Lampre – ISD 0:02:12
15 AG2R La Mondiale 0:02:15
16 Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:18
17 Lotto Belisol Team 0:02:24
18 Astana Pro Team 0:02:45
19 Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:03:18
20 Euskaltel – Euskadi 0:03:27
21 BMC Racing Team 0:03:30

Информация: https://www.facebook.com/CyclingJunkies
Източници: http://www.cyclingnews.com
Снимки: http://www.facebook.com/EnecoTour

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.