Tour de France ’12: Уйгинс закова жълтата фланелка след 53.5 км. полет.

Stage 19 Bonneval – Chartres (ITT) 53.5km

Tour de France ’12 Stage 19 Bonneval – Chartres (ITT) 53.5km Bradley Wiggins (Sky) Photo: https://www.facebook.com/TeamSky?ref=stream

Wiggins по безспорен начин си подсигури триумфалната фланелка до Paris – Champs-Élysées утре.
Британецът не даде никакви поводи са съмнение в успеха му нито на първата контрола (Mézières-au-Perche, 14km), където водеше на съотборника си Froome с 12″, нито на втората (Bailleau-le-Pin, 30.5km), където вдигна разликата на 54″. „Бакенбардът“ сложи точка на отборно си съревнование, след като заби часовника на 1’16“. Разлика, която е голяма дори и за обещаващия Froome, но която бихме отдали и на отличното изпълнение на поверените му задачи в опазването на жълтата фланелка върху гърба на своя лидер.

Страхотно представяне поднесе на спорта и на зрителите Luis Leon Sanchez Gil (Rabobank). Испанецът оглавяваше междинното класиране с един повече от силен пробег, поне до момента в който Froome не промени статуквото и му отреди третото място в етапа.

Въпреки че финишира едва на 16. място с разлика от 3’38“ Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale) показа добри часовникарски умения, подсигурили му третото място на подиума в Париж утре.

Cadel Evans дали морално или физически отпаднал се бореше с тежките километри… Но явно те победиха, съдейки от класирането му в етапа – 53. място на 5’54“. Тежките минути натрупаха още по-голям пасив за него заклинвайки го на 7. място в генералното класиране на 15’51“.

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 1:04:13
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:01:16
3 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:01:50
4 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 0:02:02
5 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:02:25
6 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 0:02:28
7 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:34
8 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:02:46
9 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:02:50
10 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:05
11 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 0:03:12
12 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano 0:03:20
13 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:03:24
14 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:27
15 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:34
16 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:38
17 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 0:03:40
18 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep 0:03:43
19 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:03:49
20 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan

 

Intermediate split 1 – Mézières-au-Perche, 14km
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:16:49
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:12
3 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:35
4 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:38
5 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 0:00:39
6 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 0:00:41
7 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
8 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:00:51
9 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 0:00:53
10 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:00:55

 

Intermediate split 2 – Bailleau-le-Pin, 30.5km
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:36:41
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:54
3 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:58
4 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 0:01:14
5 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 0:01:16
6 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:22
7 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:01:29
8 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:01:41
9 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano 0:01:47
10 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:49
General classification after stage 19
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 84:26:31
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:03:21
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:19
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:10:15
5 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:11:04
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:15:43
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:15:51
8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:16:31
9 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:16:38
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:17:17
11 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:17:54
12 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:19:33
13 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:19:55
14 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:25:27
15 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:27:22
16 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:28:30
17 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:31:46
18 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:37:03
19 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:38:16
20 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:42:26
21 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:45:43
22 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:46:52
23 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:54:52
24 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:58:37
25 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:59:44
26 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:04:41
27 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 1:05:10
28 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:39
29 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 1:06:33
30 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 1:09:19
31 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 1:14:33
32 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep 1:16:29
33 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1:16:52
34 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:20:49
35 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:25:23
36 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:27:36
37 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 1:28:32
38 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:30:38
39 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:31:44
40 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:34:33
41 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:37:41
42 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:38:41
43 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:38:46
44 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 1:40:44
45 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:41:00
46 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:41:40
47 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:42:12
48 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:42:39
49 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:43:55
50 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:47:14
51 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:47:31
52 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:50:41
53 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:51:43
54 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:52:28
55 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:52:30
56 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:52:43
57 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:55:30
58 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:57:10
59 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:57:39
60 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:58:40
61 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:58:55
62 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:59:53
63 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 2:03:55
64 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 2:05:08
65 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:06:09
66 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 2:09:42
67 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:11:41
68 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep 2:12:22
69 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 2:13:39
70 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep 2:13:49
71 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 2:15:59
72 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:17:30
73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:17:31
74 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:18:58
75 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 2:19:43
76 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 2:21:40
77 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 2:22:07
78 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 2:23:14
79 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 2:23:58
80 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:24:35
81 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 2:24:54
82 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 2:25:57
83 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 2:26:14
84 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:29:13
85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 2:33:14
86 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 2:37:55
87 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:38:01
88 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 2:39:14
89 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:40:39
90 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 2:40:47
91 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:41:09
92 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:45:39
93 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 2:46:09
94 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2:46:28
95 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 2:46:51
96 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2:47:30
97 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:49:43
98 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 2:51:18
99 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:52:36
100 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 2:52:38
101 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 2:53:17
102 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:53:35
103 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano 2:54:22
104 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 2:54:55
105 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:55:04
106 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team
107 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:56:07
108 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:56:27
109 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 2:56:30
110 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 2:57:00
111 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 2:57:29
112 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano 2:57:40
113 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep 2:57:58
114 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:58:12
115 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:03:06
116 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 3:03:43
117 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 3:04:14
118 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 3:04:23
119 Joan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 3:05:58
120 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 3:07:04
121 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:07:54
122 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 3:09:06
123 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:09:11
124 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-QuickStep 3:13:06
125 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 3:13:15
126 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 3:15:23
127 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:16:41
128 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 3:17:05
129 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:17:07
130 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 3:17:53
131 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:18:11
132 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 3:19:38
133 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 3:20:24
134 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 3:21:34
135 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano 3:23:44
136 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 3:23:55
137 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:25:13
138 Yann Huguet (Fra) Argos – Shimano 3:25:55
139 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:27:07
140 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 3:27:14
141 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:27:37
142 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:28:08
143 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 3:28:45
144 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 3:30:49
145 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 3:36:55
146 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 3:37:49
147 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 3:40:01
148 Albert Timmer (Ned) Argos – Shimano 3:40:08
149 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:42:31
150 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 3:49:24
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 3:54:54
152 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:57:04
153 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 3:57:45

 

Points classificatioin
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 386 pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 264
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 238
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 175
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 146
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 144
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 125
8 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 104
9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100
10 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 98
11 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 93
12 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 91
13 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 91
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 89
15 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 85
16 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 84
17 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 80
18 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 76
19 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 73
20 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 69
21 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 63
22 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 63
23 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 61
24 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 60
25 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep 60
26 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 56
27 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 56
28 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 55
29 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 55
30 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 54
31 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 52
32 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 51
33 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 50
34 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 49
35 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 48
36 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
37 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
38 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 47
39 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 46
40 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 45
41 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 45
42 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 43
43 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 43
44 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 43
45 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 42
46 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 41
47 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 40
48 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 40
49 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 37
50 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 36
51 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 35
52 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 35
53 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 33
54 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 33
55 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 33
56 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 32
57 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 31
58 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 31
59 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 31
60 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 30
61 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 29
62 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 28
63 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 27
64 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 27
65 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 26
66 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 25
67 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 25
68 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 25
69 Roy Curvers (Ned) Argos – Shimano 25
70 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 24
71 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 24
72 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 23
73 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 23
74 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 21
75 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 21
76 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 19
77 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 18
78 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 18
79 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 17
80 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 15
81 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 15
82 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-QuickStep 15
83 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 15
84 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
85 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-QuickStep 15
86 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
87 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 14
88 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 14
89 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 14
90 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 13
91 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 13
92 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 13
93 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 12
94 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 10
95 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 9
96 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8
97 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 8
98 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 8
99 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 8
100 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 8
101 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 8
102 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano 8
103 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 8
104 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 8
105 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 7
106 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 7
107 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep 6
108 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 6
109 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 6
110 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 5
111 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
112 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 5
113 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
114 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 4
115 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano 4
116 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
117 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4
118 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 3
119 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3
120 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2
121 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 2
122 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 1
123 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 1
124 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1
125 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun -2
126 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team -5
127 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne -7
128 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team -15
Mountains classification
1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 134 pts
2 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 123
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 77
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 63
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 51
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 48
7 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 43
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 40
9 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 38
10 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 34
11 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 33
12 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 31
13 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 31
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 29
15 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 26
16 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 24
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 22
18 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 21
19 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 21
20 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 20
21 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 19
22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 19
23 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 19
24 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 19
25 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 18
26 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 16
27 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 14
28 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
29 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-QuickStep 14
30 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 14
31 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 13
32 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 12
33 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep 12
34 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 11
35 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 10
36 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 8
37 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 8
38 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 7
39 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 7
40 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 6
41 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 6
42 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 6
43 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 6
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 5
45 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 5
46 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
47 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 4
48 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 2
49 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2
50 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 2
51 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 2
52 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
53 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-QuickStep 2
54 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1
55 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 1
56 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
57 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1
58 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1
59 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
60 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1
61 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
Young riders classification
1 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 84:37:35
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:06:13
3 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1:05:48
4 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:16:32
5 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:20:40
6 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:26:37
7 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:27:42
8 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:31:08
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:41:39
10 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:46:06
11 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:47:51
12 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:30:05
13 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 2:35:47
14 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:44:00
15 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:52:02
16 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 3:04:19
17 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:05:37
18 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 3:16:10
19 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:46:00
Teams classification
1 RadioShack-Nissan 253:47:28
2 Sky Procycling 0:06:02
3 BMC Racing Team 0:36:36
4 Astana Pro Team 0:43:39
5 Liquigas-Cannondale 1:05:02
6 Movistar Team 1:08:19
7 Team Europcar 1:08:58
8 Katusha Team 1:12:53
9 FDJ-Big Mat 1:19:28
10 Ag2R La Mondiale 1:41:22
11 Lotto-Belisol Team 2:15:16
12 Omega Pharma-Quick Step 2:17:23
13 Rabobank Cycling Team 2:54:09
14 Saur-Sojasun 2:54:56
15 Euskaltel – Euskadi 3:11:11
16 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:21:35
17 Lampre – ISD 3:56:28
18 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:33:00
19 Cofidis Le Credit En Ligne 4:39:51
20 Garmin-Sharp 4:58:01
21 Orica Greenedge Cycling Team 5:39:36
22 Team Argos-Shimano 7:41:53

Информация и превод: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos:

Bradley Wiggins (Sky): https://www.facebook.com/TeamSky?ref=stream

This article has 1 Comment

  1. A mans wealth is not deemreintd by what he has gained, it is deemreintd by what he freely gives away. That is wealth. It is written, Do not lay up treasures on the earth, where moth and rust will destroy, and they will be left for someone else to enjoy. Yet I see it all the time, the keep up with the Joness, the pursuit of material goods, and what I see, is that those people are pretty much the most miserable people I see on the face of the earth. Man cannot serve both God and money. Thats a fact. Its not bad to be wealthy at all, but not many can handle it. Its easier to thread a camel through the eye of a needle, than it is for a rich man to inherit the Kingdom of Heaven. This was written for a reason. Money corrups people pretty easily. It changes them, and makes them into a different person. Im thinking about now, at the age of 51, that God has blessed me so much in making me not be rich.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.