Tour de France ’12. Марк Кавендиш изригна на финала в Brive-la-Gaillarde

Stage 18: Blagnac – Brive-la-Gaillarde 222.5km

Tour de France ’12 Stage 18 Blagnac – Brive-la-Gaillarde 222.5km Marc Cavendish (Sky) Photo: http://www.cyclingnews.com AFP

Британският спринтьорски звяр Mark Cavendish остави Nicolas Roche (AG2R La Mondiale) и Luis Leon Sanchez (Rabobank) да го изгледат като обикновени зрители на формула 1, докато той профучаваше покрай тях. Дори спринтьори като Mathew Harley Goss (Orica-Greenedge) и Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) не можаха да хванат атаката на британеца и завършиха съответно на второ и трето място в етапа.
За етапната победа на Cavendish дейно участие имаше дори и самият Bradley Wiggins, който във финалния километър поде влакчето на Sky. Стотина метра преди финала Cavendish видя, че осигуреният „транспорт“ няма да бъде достатъчен, за форсира двамата откъснали се. Скочи на педалите и излетя от гъмжилото на пелотона 200 м. преди финала. Ускори и се включи във въздушната струя на Roche и Sanchez, откъдето секунда след това форсира десния им фланг с невероятна скорост, която намаля едва след бялата линия.
Така Cavendish подсигурява доминацията на отбора си по брой етапни победи – 4 и донася в своя актив втора етапна победа.

Wiggins защити и този етап лесно жълтата фланелка, а Chris Froome второто място на 2’05“. Vincenzo Nibali остава трети на 2’41“.

***
The British sprinting beast Mark Cavendish left Nicolas Roche (AG2R La Mondiale) and Luis Leon Sanchez (Rabobank) looking at him as Formula 1 spectators. Mathew Harley Goss (Orica-Greenedge) and Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) couldn’t catch his attack and finished respectively second and third.
For Cavendish’ stage victory in the head of the Sky’s train participated even Bradley Wiggins himself. Some hundred meters before the finish the world champion realized that the lead out wouldn’t be enough to catch the teo escapees. He shoot himself from the field caught the air flow of Roche and Sanchez, sped up some more, missiling at their right flank and with an unbelievable speed crossed the finish line for the second time for 2012 Tour de France.
With that Cavendish put his team in absolute domination concerning the stage victories and increased their number to 4.

Wiggins, Froome and Nibali still shaping the Top 3 in the overall classification.

Bradley Wugguns (Sky) Photo: http://www.telegraph.co.uk/ EPA
1 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 4:54:12
2 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
4 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
5 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
6 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp
7 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
8 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
9 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team
10 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne

 

General classification after stage 18
Result
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 83:22:18
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:02:05
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:41
4 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:53
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:08:30
6 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:09:57
7 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:10:11
8 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:17
9 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:11:00
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:46
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:12:54
12 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:14:05
13 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:14:22
14 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:18:46
15 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:22:54
16 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:24:24
17 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:25:32
18 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:29:51
19 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:33:07
20 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:33:50
21 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:36:11
22 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:41:59
23 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:48:57
24 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:52:48
25 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:54:29
26 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:55:08
27 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:57:38
28 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:59:38
29 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 1:02:17
30 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 1:03:08
31 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 1:06:48
32 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 1:08:24
33 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1:09:20
34 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:18:24
35 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:20:42
36 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 1:21:47
37 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:22:58
38 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:24:46
39 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:25:41
40 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:28:45
41 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:29:17
42 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:32:42
43 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:33:12
44 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:34:04
45 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 1:34:06
46 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:34:42
47 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:34:48
48 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:37:48
49 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:37:58
50 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:39:56
51 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:40:13
52 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:43:06
53 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:44:46
54 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:46:26
55 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:46:52
56 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:47:58
57 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:49:02
58 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:49:52
59 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:49:56
60 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:50:42
61 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:51:16
62 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:55:00
63 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:55:42
64 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 1:56:38
65 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:01:54
66 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 2:03:18
67 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 2:03:59
68 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 2:06:37
69 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2:08:16
70 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 2:08:25
71 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 2:08:47
72 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:09:29
73 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 2:09:43
74 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:11:01
75 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:11:02
76 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 2:13:26
77 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 2:16:32
78 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 2:17:11
79 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:18:22
80 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 2:19:17
81 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 2:19:21
82 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 2:20:07
83 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 2:22:01
84 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:23:07
85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 2:25:47
86 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:29:52
87 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 2:31:12
88 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:40
89 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 2:31:49
90 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:32:07
91 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 2:32:12
92 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 2:35:47
93 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:36:28
94 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 2:37:21
95 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2:38:37
96 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:40:11
97 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 2:43:25
98 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 2:44:54
99 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:45:34
100 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 2:45:44
101 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:45:53
102 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 2:47:02
103 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 2:47:51
104 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 2:48:33
105 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:49:09
106 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 2:49:26
107 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 2:49:41
108 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 2:49:56
109 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:50:11
110 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 2:50:48
111 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 2:51:05
112 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:51:37
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 2:52:03
114 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 2:54:05
115 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:54:19
116 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 2:54:20
117 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:57:31
118 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:57:37
119 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 2:58:04
120 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:58:07
121 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:58:48
122 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 3:00:00
123 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:00:07
124 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 3:06:14
125 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 3:06:46
126 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:07:43
127 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:08:11
128 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:08:57
129 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 3:09:23
130 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 3:11:36
131 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 3:11:41
132 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 3:11:49
133 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 3:12:11
134 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 3:13:24
135 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 3:14:44
136 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:16:07
137 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:16:58
138 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 3:17:31
139 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:18:35
140 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 3:18:41
141 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 3:20:02
142 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 3:21:47
143 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 3:24:05
144 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 3:24:46
145 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 3:30:36
146 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 3:33:21
147 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 3:33:44
148 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 3:34:50
149 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:36:14
150 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 3:39:25
151 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 3:43:58
152 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:48:24
153 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 3:49:09
Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 386  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 264
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 238
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 175
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 146
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 124
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 108
8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100
9 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 98
10 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 93
11 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 91
12 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 91
13 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 89
14 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 85
15 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 84
16 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 80
17 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 76
18 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 76
19 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 73
20 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 69
21 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 63
22 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 63
23 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 61
24 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 60
25 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 60
26 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 56
27 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 56
28 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 55
29 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 55
30 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 54
31 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 52
32 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 51
33 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 50
34 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 49
35 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
36 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
37 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 47
38 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 46
39 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 45
40 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 45
41 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 43
42 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 43
43 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 43
44 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 42
45 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 41
46 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 40
47 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 39
48 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 36
49 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 35
50 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 35
51 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 34
52 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 33
53 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 33
54 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 32
55 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 31
56 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 31
57 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 31
58 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 30
59 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 29
60 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 28
61 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 27
62 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 27
63 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 27
64 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 26
65 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 25
66 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 25
67 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 25
68 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 25
69 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 24
70 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 23
71 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 23
72 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 21
73 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 21
74 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 20
75 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 17
76 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 17
77 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 17
78 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 15
79 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 15
80 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 15
81 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 15
82 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
83 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 15
84 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 15
85 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
86 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 14
87 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 14
88 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 14
89 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 13
90 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 13
91 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 13
92 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 12
93 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 10
94 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 9
95 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 8
96 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 8
97 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 8
98 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 8
99 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 8
100 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 8
101 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 8
102 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 8
103 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 8
104 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 7
105 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 7
106 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 6
107 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 6
108 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 6
109 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6
110 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 5
111 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
112 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 5
113 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4
114 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 4
115 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
116 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4
117 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 3
118 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3
119 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2
120 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 2
121 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 1
122 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 1
123 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1
124 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun -2
125 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team -5
126 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne -7
127 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team -15
Mountains classification
Result
1 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 134  pts
2 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 123
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 77
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 63
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 51
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 48
7 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 43
8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 40
9 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 38
10 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 34
11 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 33
12 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 31
13 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 31
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 29
15 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 26
16 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 24
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 22
18 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 21
19 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 21
20 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 20
21 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 19
22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 19
23 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 19
24 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 19
25 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 18
26 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 16
27 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 14
28 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
29 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 14
30 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 14
31 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 13
32 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 12
33 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 12
34 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 11
35 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 10
36 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 8
37 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 8
38 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 7
39 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 7
40 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 6
41 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 6
42 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 6
43 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 6
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 5
45 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 5
46 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
47 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 4
48 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 2
49 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2
50 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 2
51 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 2
52 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
53 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 2
54 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1
55 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 1
56 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
57 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1
58 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1
59 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
60 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1
61 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
Best young rider classification
Result
1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 83:30:48
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:16
3 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 1:00:50
4 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:14:28
5 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:16:16
6 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:20:47
7 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:24:42
8 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:29:28
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:36:16
10 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:41:26
11 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:42:46
12 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:23:37
13 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 2:27:17
14 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:43:07
15 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:49:01
16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:59:13
17 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 3:03:19
18 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 3:16:16
19 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 3:39:54
Teams classification
Result
1 RadioShack-Nissan 250:23:05
2 Sky Procycling 0:14:05
3 BMC Racing Team 0:36:25
4 Astana Pro Team 0:39:20
5 Team Europcar 1:04:26
6 Liquigas-Cannondale 1:05:27
7 Movistar Team 1:08:36
8 Katusha Team 1:10:32
9 FDJ-Big Mat 1:19:40
10 AG2R La Mondiale 1:35:27
11 Lotto-Belisol Team 2:12:56
12 Omega Pharma-Quickstep 2:19:25
13 Saur-Sojasun 2:44:38
14 Rabobank Cycling Team 2:51:18
15 Euskaltel – Euskadi 3:00:35
16 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 3:12:35
17 Lampre – ISD 3:46:40
18 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 4:24:17
19 Cofidis Le Credit En Ligne 4:33:48
20 USAGARMIN-SHARP 4:58:12
21 Orica GreenEdge Cycling Team 5:31:07
22 Argos-Shimano 7:41:56

Информация и превод: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos:

Mark Cavendish (Sky): http://www.cyclingnews.com AFP

Bradley Wiggins (Sky): http://www.telegraph.co.uk/ EPA

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.