Tour de France ’12: Пиерик Федриго печели етапната победа в По.

Stage 15 Samatan – Pau 158.5km

 

Pierrick Fedrigo (FDJ-Big Mat) Photo: http://www.cyclismactu.net

Французите се сдобиха с 4 етапна победа в тазгодишния Тур и втора за FDJ-Big Mat след успеха на Thibaut Pinot (етап 8 Belfort – Porrentruy 157.5km). Финалната битка в Pau се разрази между Fedrigo и Christian Vande Velde. Французинът обаче имаше по-силния спринт. Трети финишира Thomas Voeckler.

14 етап принадлежеше на бегълците. Страхотно представяне на силната шестица на откъсналите се, в които: Thomas Voeckler (Europcar), Pierrick Fedrigo (FDJ-Big Mat), Christian Vande Velde (Garmin-Sharp (Barracuda)), Dries Devenyns (Omega Pharma – QuickStep), Samuel Dumoulin (Cofidis, Le Credit en Ligne) и Nicki Sorensen (Team Saxo Bank), присъединил се в момент, когато реши, че темпото в основната група е твърде туристическо около 80. км. Тогава Sorensen атакува и след известно време  догони откъсналите се, чиято разлика с жълтата фланелка бе около 5 мин.
В 70. км. преди финала пелотонът натисна педалите в нещо като гонитба на бегълците и бързо топеше разликата. След 25 км. темпово преследване групата на жълтата фланелка отново отпусна курбелите и преднината на бегълците скочи на 7′ 45 км. до финала.

Постепенно преднината на откъсналите се растеше, тъй като основната група не прояви никакъв интерес към тях – 8’42“ 36 км. преди финалната линия.

В последните 8 км. участниците в групата на бегълците предприемаха почти непрестанни атаки един след друг. 5,5 км. преди финала Pierrick Fedrigo атакува много мощно. Единствен Christian Vande Velde успя да го прихване. Заедно натрупаха солидна преднина пред остналите на 15″. Voeckler не можа да организира останалите четирима състезатели Devenyns, Dumoulin, Sorensen, за да ги догонят. А дебненето в тази група предизвика гнева на Voeckler, който дръпна пред останалите. Към него се включи само Nicki Sorensen.
Финалът обаче превзе Pierick Fedrigo.

Почетното 7 място се реши между Greipel, Sagan и Farrar. Тук пълно надмощие взе Andre Greipel.

Лежерното темпо на пелотона не притесни по никакъв начин генералното доминиране на Bradley Wiggins. Froome запазва второто място на 2’5″; Nibali 2’23“ остава трети; Evans 3’19“ – е четвърти.

***
Forth victory for France. Pierrick Fedrigo won the final battle leaving Christian Vande Velde second and another frenchman Thomas Voeckler third.
14th stage was stage of the escapees. Thomas Voeckler (Europcar), Pierrick Fedrigo (FDJ-Big Mat), Christian Vande Velde (Garmin-Sharp (Barracuda)), Dries Devenyns (Omega Pharma – QuickStep), Samuel Dumoulin (Cofidis, Le Credit en Ligne) was the group in the lead with 5 min. advantage. At the 80th km. Nicki Sorensen (Team Saxo Bank) bridged his way to them, obviously not enjoying the easy pace of the main field. With 70 K to go the peloton executed some kind of chase but after 25K they put an end to this attemp and the escapees lead increased to 7 minutes at the 45K banner. At the 36K the leading group builded up an 08:46 advance.
In the last 8K. the breakaway group suffered incessant attacks. At the 5,5K mark Pierrick Fedrigo jumped in a powerful attack. Christian Vande Velde was the only one to response. Voeckler couldn’t manage to organize the rest in proper chase and pull himself away followed only by Nicki Sorensen.

The easy pace of the peloton didn’t bother at all the overall domination of Bradley Wiggins. Froome is still second at 02:05, Nibali third (02:23) and Evans fourth (3:19).

 

Bradley Wiggins (Sky) Photo: https://www.facebook.com/letour
1 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 3:40:15
2 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp
3 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:12
4 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
5 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:21
6 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:08
7 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:11:50
8 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp
9 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
10 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
11 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
12 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
13 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
14 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
15 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
16 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano
17 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team
18 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat
19 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
20 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team

 

General classification after stage 15
Result
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 68:33:21
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:02:05
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:23
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:19
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:48
6 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:06:15
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:06:57
8 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:07:30
9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:08:31
10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:08:51
11 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:09:29
12 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:09:45
13 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:10:49
14 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:11:27
15 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:12:41
16 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:17:21
17 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:17:41
18 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:18:04
19 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:19:02
20 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:20:12
21 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:20:32
22 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:20:35
23 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:27:03
24 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:27:37
25 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:32:59
26 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:33:13
27 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:44:28
28 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:44:45
29 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:45:13
30 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:45:35
31 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:47:17
32 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:47:32
33 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:48:34
34 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:54:40
35 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:56:19
36 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:57:28
37 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:58:59
38 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:50
39 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 1:00:39
40 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 1:03:43
41 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:04:31
42 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 1:04:55
43 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 1:05:26
44 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:06:40
45 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1:09:16
46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:09:23
47 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:10:52
48 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 1:11:52
49 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 1:12:30
50 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:13:24
51 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:13:33
52 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 1:13:34
53 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:13:39
54 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:14:22
55 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:14:26
56 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 1:14:27
57 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 1:14:28
58 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:14:46
59 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:14:49
60 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 1:15:01
61 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 1:16:18
62 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1:18:57
63 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1:19:19
64 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 1:20:15
65 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 1:20:39
66 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 1:21:40
67 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:22:23
68 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 1:24:19
69 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:24:24
70 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 1:26:05
71 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:26:07
72 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 1:28:05
73 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:28:16
74 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 1:29:15
75 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 1:30:24
76 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 1:30:38
77 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 1:31:48
78 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 1:33:10
79 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 1:34:00
80 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:36:28
81 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 1:38:34
82 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 1:38:38
83 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 1:41:23
84 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:41:54
85 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 1:43:10
86 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:43:23
87 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:45:03
88 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 1:45:39
89 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 1:46:52
90 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:46:57
91 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 1:47:33
92 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:47:36
93 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:48:24
94 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 1:49:41
95 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:50:21
96 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 1:51:08
97 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 1:52:00
98 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:52:06
99 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:52:07
100 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 1:53:12
101 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale 1:53:38
102 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:53:41
103 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1:53:43
104 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 1:54:32
105 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1:54:52
106 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:54:55
107 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 1:55:39
108 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:55:44
109 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:55:52
110 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 1:56:49
111 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 1:57:46
112 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 1:59:42
113 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:01:51
114 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 2:02:43
115 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 2:03:38
116 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:03:53
117 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 2:04:42
118 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 2:05:04
119 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 2:06:24
120 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 2:06:40
121 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 2:07:09
122 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 2:07:30
123 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team 2:07:40
124 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:09:07
125 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 2:10:46
126 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 2:11:57
127 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:12:04
128 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:13:32
129 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 2:14:28
130 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 2:15:03
131 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:15:41
132 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:15:47
133 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 2:19:04
134 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:19:56
135 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 2:20:02
136 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:20:04
137 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 2:20:15
138 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 2:21:50
139 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:22:06
140 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 2:22:39
141 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 2:23:24
142 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 2:23:35
143 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 2:24:38
144 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 2:24:43
145 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 2:24:58
146 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 2:29:09
147 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 2:29:40
148 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:31:55
149 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 2:33:17
150 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 2:33:33
151 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 2:34:45
152 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 2:38:04
153 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 2:38:16
154 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp 2:40:47
155 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 2:43:46
156 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 2:47:29

 

Points classification
Result
1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 356  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 254
3 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 203
4 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 130
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 127
6 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 105
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 100
8 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 88
9 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team 84
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 77
11 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 77
12 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 76
13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 73
14 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 73
15 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 69
16 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 68
17 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 68
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 67
19 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 63
20 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 60
21 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 56
22 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat 56
23 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 55
24 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 54
25 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 50
26 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 50
27 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 50
28 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 47
29 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 45
30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 45
31 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 45
32 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 44
33 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 43
34 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 42
35 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 41
36 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 38
37 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 35
38 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 35
39 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 35
40 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 35
41 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 33
42 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 32
43 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 32
44 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 31
45 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 30
46 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 30
47 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team 30
48 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 28
49 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 27
50 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 27
51 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 27
52 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 26
53 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 26
54 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 25
55 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 25
56 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 25
57 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 24
58 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 23
59 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 23
60 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp 23
61 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 23
62 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 22
63 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 21
64 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 20
65 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 20
66 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 20
67 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 19
68 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 18
69 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 17
70 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 17
71 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 17
72 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 17
73 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 15
74 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 15
75 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 15
76 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 15
77 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
78 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 15
79 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 15
80 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
81 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 14
82 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 14
83 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 14
84 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 13
85 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 13
86 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 13
87 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 13
88 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 12
89 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 12
90 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 12
91 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 9
92 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 8
93 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 8
94 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team 8
95 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team 8
96 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 8
97 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 7
98 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 6
99 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 6
100 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 6
101 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 6
102 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 5
103 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 5
104 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 4
105 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 4
106 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
107 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 3
108 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 2
109 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 2
110 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 2
111 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
112 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 1
113 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 1
114 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 1
115 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun -2
116 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team -15
Mountains classification
Result
1 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 69  pts
2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 55
3 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 39
4 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 37
5 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 33
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 32
7 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 32
8 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 29
9 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 21
10 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 20
11 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 20
12 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 19
13 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 19
14 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 18
15 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 16
16 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 14
17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 14
18 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 14
19 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 14
20 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 14
21 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team 14
22 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 13
23 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 11
24 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 11
25 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 10
26 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 8
27 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 8
28 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 8
29 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp 8
30 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 8
31 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 7
32 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 7
33 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 6
34 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 6
35 David Millar (GBr) Garmin – Sharp 6
36 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 5
37 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 5
38 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 5
39 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne 4
40 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 4
41 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 2
42 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 2
43 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 2
44 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2
45 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 2
46 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 1
47 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp 1
48 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 1
49 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 1
50 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 1
51 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1
Best young rider classification
Result
1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 68:40:18
2 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:54
3 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:40:35
Teams classification
Result
1 RadioShack-Nissan 205:52:34
2 Sky Procycling 0:12:38
3 BMC Racing Team 0:17:46
4 Astana Pro Team 0:25:19
5 FDJ-Big Mat 0:34:22
6 Liquigas-Cannondale 0:40:33
7 AG2R La Mondiale 0:44:58
8 Omega Pharma-Quickstep 0:47:02
9 Team Europcar 0:51:01
10 Movistar Team 0:53:20
11 Katusha Team 0:54:07
12 Rabobank Cycling Team 1:31:49
13 Lotto-Belisol Team 1:39:42
14 Saur-Sojasun 1:46:11
15 Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 2:06:23
16 Euskaltel – Euskadi 2:27:31
17 Lampre – ISD 2:36:11
18 Cofidis Le Credit En Ligne 2:48:48
19 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:53:29
20 USAGARMIN-SHARP 3:25:04
21 Orica GreenEdge Cycling Team 3:27:59
22 Argos-Shimano 5:24:17

Информация и превод: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photos

Pierick Fedrigo (FDJ-Big Mat): http://www.cyclismactu.net

Bradley Wiggins (Sky):  https://www.facebook.com/letour

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.