Бихме Аржентина с 3:2 в Световната лига по волейбол

Националният отбор по волейбол записа 5-та победа в група „Д“ на Световната лига, след като надделя над Аржентина с 3:2 (22:25, 25:11, 26:24, 17:25, 15:11) в първия си мач от 3-ия турнир в португалския град Гимараеш.

Възпитаниците на Найден Найденов започна срещата колебливо и логично загубиха първия гейм срещу резервите на „гаучосите“. Силната игра на Цветан Соколов и Тодор Скримов доведоха нещата до безпроблемно спечелване на втората част – 25:11.  Националите ни успяха да вземат следващия гейм с минимална разлика от 2 точки – 26:24.

Аржентинците се съвзеха в четвъртата част и я  взеха убедително с 25:17. В тайбрека решителни намеси имаше Теодор Тодоров, който направи два поредни блока за аванс от 13:11. Последва ас от начален удар на Тодор Скримов, а  Цветан Соколов реализира последната точка в мача.

Победата на България над латиноамериканците е първа от 2 години насам. До този момент националите имаха 3 загуби в 3 мача.

Най-резултатен за нашите бе Цветан Соколов, който заби 29 точки (2 аса, 4 блока), а Тодор Скримов се отличи с 18 точки.  За Аржентина Иван Кастелани реализира 21 точки, а Кристиан Поглежан добави още 17.

Утре от 16:00 часа българско време нашите ще играят срещу домакините от Португалия във втория си мач от турнира.

България: Георги Братоев 5, Цветан Соколов 29 (2 аса, 4 блока), Валентин Братоев 16 (1 ас, 3 блока), Тодор Скримов 18 (2 аса, 1 блок), Теодор Тодоров 7, Светослав Гоцев 5 (1 ас, 2 блока) – Владислав Иванов-либеро (Мартин Божилов, Николай Пенчев, Костадин Гаджанов 3)

Аржентина : Николас Уриарте 2, Иван Кастелани 21 (2 аса, 1 блок), Кристиан Поглажен 17 (2 аса), Мариано Хустиняно 6, Габриел Аройо 9 (2 аса, 1 блок), Максимилиано Гауна  4 – Франко Лопес-либеро (Николас Бруно, Мартин Коста Бланко 5, Максимилиано Гавано, Пабло Бенголеа 6, Федерико Мартина 1)