Critérium du Dauphiné 2012: Bradley Wiggins – летящият британец

Stage 4 Villié-Morgon – Bourg-en-Bresse 53km ITT

Bradley Wiggins (Sky) Stage 4 - (ITT) Villié-Morgon - Bourg-en-Bresse 53km Photo: http://www.teamsky.com

Bradley Wiggins утвърди доминацията си в бягането по часовик този сезон и подсигури жълтия флаг в бастиона на своя тим след вчерашния финален щурм на Edvald Boason Hagen.
Този път на 53 км.-та отсечка от Villié-Morgon до Bourg-en-Bresse не можа да му се опъне и световният шампион в бягането по часовник за 2011 Tony Martin.
Германецът завърши с разлика от 34″ след Wiggins. Martin направи обаче страхотно каране отнесено към генералното класиране, където се нареди втори с 38″ разлика.
Братът по оръжие на Wiggins – Michael Rogers постигна трето най-добро време в етапа с разлика от 1’11“. Това му бе достатъчно, за да заеме и третото място в генералното класиране на 1’20“.
Cadel Evans бе изтласкан от карането на Tony Martin на 5. място на 1’44“.

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 1:03:12
2 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:00:34
3 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:01:11
4 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:26
5 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:01:33
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
7 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:01:38
8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:43
9 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:01:51
10 Luis-Leon Sanchez (Spa) Rabobank Cycling Team 0:01:54
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:13
12 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:16
13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:28
14 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:02:29
15 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:02:30
16 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:02:33
17 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:02:39
18 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:02:40
19 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:49
20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:50
21 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:02:57
22 Carlos Barredo (Spa) Rabobank Cycling Team 0:03:00
23 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:03:10
24 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:03:12
25 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:03:13
26 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat
27 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank 0:03:14
28 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:23
29 Markel Irizar (Spa) RadioShack-Nissan 0:03:27
30 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:03:28
31 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:31
32 Haimar Zubeldia (Spa) RadioShack-Nissan 0:03:32
33 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:38
34 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:03:39
35 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:03:45
36 Daniel Navarro (Spa) Team Saxo Bank 0:03:49
37 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
38 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:54
39 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:03:55
40 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:03:56

General classification after stage 4
1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 14:11:07
2 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:00:38
3 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:01:20
4 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:01:38
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:44
6 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:45
7 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:01:48
8 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:02:00
9 Luis-Leon Sanchez (Spa) Rabobank Cycling Team 0:02:02
10 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:18
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:22
12 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:02:47
13 Jérôme Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:02:55
14 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:02:56
15 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:02:58
16 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:03:01
17 Carlos Barredo (Spa) Rabobank Cycling Team 0:03:02
18 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:03
19 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:03:07
20 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:03:13
21 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:03:24
22 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank 0:03:30
23 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:03:34
24 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:39
25 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:03:52
26 Markel Irizar (Spa) RadioShack-Nissan 0:03:53
27 Haimar Zubeldia (Spa) RadioShack-Nissan
28 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:57
29 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge 0:04:05
30 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:06
31 Daniel Navarro (Spa) Team Saxo Bank 0:04:07
32 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:19
33 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank 0:04:33
34 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:43
35 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:04:44
36 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:04:49
37 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:04:53
38 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:04:58
39 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:10
40 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:05:16
41 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:05:27
42 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 0:05:33
43 Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:05:35
44 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:05:37
45 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:05:39
46 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:05:47
47 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
48 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:05:50
49 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:06:13
50 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:06:18
51 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:06:20
52 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:06:31
53 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:06:33
54 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:06:35
55 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
56 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:06:39
57 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:06:42
58 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:06:46
59 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:06:56
60 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:07:00
61 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:07:02
62 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:07:09
63 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:07:11
64 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:17
65 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 0:07:24
66 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:07:30
67 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:07:47
68 Egoi Martinez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:07:51
69 Maxime Mederel (Fra) Saur – Sojasun
70 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:08:01
71 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:08:05
72 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:11
73 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:08:40
74 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun 0:08:44
75 Murilo Antoniobil Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:08:48
76 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:08:49
77 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 0:08:51
78 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:08:54
79 Stephan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:08:58
80 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:09:05
81 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun 0:09:09
82 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:11
83 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:09:12
84 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 0:09:13
85 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:09:35
86 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:09:36
87 Daniel Teklehaimanot (Eri) Orica GreenEdge 0:09:41
88 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
89 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:09:44
90 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:09:46
91 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:09:53
92 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 0:10:02
93 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:10:05
94 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo Bank 0:10:09
95 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:10:16
96 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
97 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:17
98 Kasper Klostergaard-Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:10:37
99 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:10:40
100 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:10:43
101 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:10:48
102 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:49
103 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:10:52
104 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:10:54
105 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:11:13
106 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:11:15
107 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:11:16
108 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:11:28
109 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:11:43
110 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD 0:11:54
111 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team 0:12:02
112 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:12:04
113 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:12:06
114 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan 0:12:10
115 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:12:14
116 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:12:21
117 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:12:26
118 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:12:27
119 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:12:30
120 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:12:31
121 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:12:42
122 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:12:59
123 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:13:04
124 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:13:32
125 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:14:05
126 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:14:19
127 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:14:23
128 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol Team 0:14:25
129 David Arroyo (Spa) Movistar Team 0:14:29
130 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:14:40
131 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:14:42
132 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:15:37
133 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:15:56
134 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:16:03
135 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:16:08
136 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:16:15
137 Michel Kreder (Ned) Garmin – Barracuda 0:16:45
138 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:16:53
139 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 0:16:57
140 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:12
141 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:17:16
142 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 0:18:02
143 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge 0:18:28
144 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:19:09
145 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:19:35
146 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:20:20
147 Yuriy Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:21:13
148 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:21:38
149 Bert Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:22:50
150 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:22:54
151 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 0:23:09
152 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team 0:23:40
153 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 0:25:22
154 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:25:27
155 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:25:30
156 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:25:33
157 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team 0:26:08
158 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:27:21
159 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:27:23
160 Roger Kluge (Ger) Argos-Shimano 0:28:00
161 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team 0:29:11
162 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:29:33
163 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge 0:31:45
164 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge 0:32:23
165 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:33:50
166 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda 0:34:13
167 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 0:34:27
168 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:36:36
169 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:37:31
170 Daniel Martin (Irl) Garmin – Barracuda 0:38:13
171 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat 0:42:38

Информация: https://www.facebook.com/CyclingJunkies

Photo: http://www.teamsky.com

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.