Шарапова прегази Канепи и е на полуфинал

За по-малко от час и петнайсет минути поставената под номер две в основната схема Мария Шарапова победи естонката Кая Канепи (23 в света) с 6:2, 6:3. Така чаровната рускиня се класира за 1/2-финал на „Ролан Гарос”. Там тя ще срещне Петра Квитова, която сложи край на участието на 142-ата в света Ярослава Шведова.

Шарапова допусна три пробива, но реализира цели седем, за да си осигури място във финалната четворка на втория за годината турнир от „Големия шлем”.

Срещата започна с размяна на пробиви на двете тенисистки, но рускинята успя да вземе и втория сервис-гейм на естонката, за да поведе с 2:1, а в послествие затвърди преднината си. Тя направи пробив и в седмия гейм за 5:2, а когато сервираше за приключване на сета й се наложи да отразява и брекпойнт. Въпреки срещнатите трудности обаче бившата №1 в света все пак взе подаването си и сложи край на първата част след 35 минути игра.

Във втория сет Шарапова допусна пробив и изоставане с 0:2, но спечели пет поредни гейма, за да направи резултата 5:2 в своя полза и да сервира за спечелване на мача. В решаващия гейм обаче втората в света не успя да вземе нито една точка и Канепи намали на 5:3. Вместо играта й да потръгне след успешния гейм, естонката направи няколко грешки и изостана с 15:40, което даде два мачбола на Шарапова. Въпреки че не реализира първия, във втория се стигна до разиграване, при което Канепи изпрати топката далеч в аут и Шарапова си осигури място в следващия кръг.

„Радвам се, че отново съм на 1/2-финал на този турнир, който означава много за мен. Сега обаче предстоят най-трудните изпитания”, каза Шарапова непосредствено след края на двубоя.