Giro d’Italia: Пиноти с класа в бягането по часовник. Хеседал триумфира като победител.

Stage 21 Milan 31 km ITT

 

Marco Pinotti (BMC) Stage 21 Milan 31 km ITT Photo: cyclingnews.com

Marco Pinotti показа класа в бягането по часовник, което сложи края на едно драматично Джиро.

Италианецът донесе славна победа на сънародниците си, доминирайки в Милано с най-добро и трудно постижимо време.
Втори в етапното класиране на 39″ се нареди Geraint Thomas (Sky), а Jesse Sergent (Radioshack-Nissan) донесе третото най-добро време за етапа.

Превърналият се в абсолютна заплаха за Joaquim Rodriguez – Ryder Hesjedal направи едно изключително бягане, което му донесе шестото място в етапа, но напълно безпощадно отне титлата в крайното класиране от състезателя на Katusha.
След страхотното си и изумяващо всички представяне в 20. етап Thomas De Gendt запази и днес почетното трето място.

Full Stage classification

1 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:33:06
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:39
3 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:00:53
4 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 0:01:00
5 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:01
6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 0:01:09
7 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:14
8 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:01:15
9 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:22
10 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:23
11 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:01:24
12 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep
13 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:01:25
14 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:01:28
15 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan 0:01:30
16 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:01:31
17 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda 0:01:36
18 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:01:47
19 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 0:01:49
20 Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda 0:01:50
21 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:01:53
22 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:01:54
23 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda
24 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
25 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:55
26 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:01:56
27 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:01
28 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:06
29 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:10
30 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:11
31 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
32 Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda 0:02:12
33 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
34 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:13
35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
36 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:02:17
37 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:19
38 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:21
39 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
40 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:25
41 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:26
42 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
43 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
44 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:29
45 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:02:30
46 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:02:31
47 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:32
48 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:33
49 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:02:37
50 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:02:42
51 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:02:43
52 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan 0:02:45
53 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
54 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:02:46
55 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
56 Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team 0:02:47
57 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
58 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:02:49
59 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:54
60 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:56
61 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:02:57
62 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:02:58
63 Jan Barta (Cze) Team NetApp 0:03:00
64 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
65 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:03:01
66 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat 0:03:02
67 Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:04
68 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:03:05
69 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:07
70 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team
71 Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:08
72 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:12
73 Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:13
74 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:03:15
75 Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale
76 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan 0:03:17
77 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
78 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team 0:03:18
79 Matthias Brandle (Aut) Team NetApp 0:03:23
80 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:25
81 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team 0:03:26
82 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:29
83 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team
84 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp 0:03:30
85 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:32
86 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
87 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 0:03:33
88 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:36
89 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:03:37
90 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
91 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:03:39
92 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:44
93 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:03:45
94 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi
95 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
96 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 0:03:46
97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:03:48
98 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:03:50
99 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
100 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:52
101 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:53
102 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:03:54
103 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:03:55
104 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
105 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:03:58
106 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
107 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 0:04:00
108 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:04:01
109 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:04:02
110 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team 0:04:04
111 Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda
112 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:04:05
113 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:04:08
114 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:09
115 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:10
116 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
117 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
118 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD
119 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:11
120 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:04:12
121 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team
122 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:14
123 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 0:04:15
124 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:04:16
125 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:04:19
126 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:20
127 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:24
128 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 0:04:26
129 Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:27
130 Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:29
131 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:34
132 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:04:35
133 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:04:37
134 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:04:38
135 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:39
136 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp 0:04:42
137 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi
138 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:04:45
139 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:46
140 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:50
141 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:04:51
142 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:04:52
143 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:04:53
144 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:05:03
145 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:05:07
146 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:05:11
147 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:14
148 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:19
149 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:05:22
150 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team 0:05:24
151 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:26
152 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:37
153 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:05:42
154 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:06:15
155 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:06:17
156 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:06:30
157 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:08:53

Final general classification
Result
1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda 91:39:02
2 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:16
3 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:01:39
4 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:02:05
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:44
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:04:40
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:05:57
8 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:06:28
9 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:07:50
10 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:08

Информация и превод: Cycling Junkies facebook

Photo: cyclingnews.com

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.