„Лукойл Академик” направи първа крачка към 10-та поредна титла

Деветкратните шампиони от „Лукойл Академик” направиха първата крачка към 10-та поредна титла след като победиха „Левски” с 87:80 в първи мач от финалната серия в баскетболното първенство.

Срещата в Правец започна с предимство на домакините, които бързо натрупаха аванс и успяха да спечелят първата част с 23:11. „Сините” се събудиха във вторите десет минути, като се върнаха в двубоя и се оттеглиха на почивка само с 6 точки пасив – 38:44.
През второто полувреме играта бе равностойна , а резултатът се движеше кош за кош. Разликата между двата отбора не падаше под 4-5 точки в полза на „Лукойл” , които се справиха с финалния напън на „Левски” и заслуженото поведоха с 1:0 успеха в серията.

Най-резултатни за момчетата на Марин Докузовски бяха американците Брендън Хийт и Ламонт Мак съответно с 25 и 19 точки. За „сините” Арън Харпър реализира 21 т.

Следващата среща между двата тима е в четвъртък, а домакин отново е „Лукойл”. Шампион ще е отборът, който пръв постигне 3 победи от 5 мача.

Снимка: levskibasket.com